Září 2013

Vybrané akce září 2013

 

Vlastivědné vycházky Prahou 10 pokračovaly i na podzim

(Akci pořádala MČ Praha 10 ve spolupráci s Pražskou informační službou.)

Od poloviny září 2013 pokračoval třetí ročník oblíbených vlastivědných vycházek, které pro své občany připravila desátá městská část ve spolupráci s Pražskou informační službou. V podzimním období byly opět připraveny čtyři trasy představující nejen významné památky na území Prahy 10, ale i zajímavá, a možná i trochu opomíjená, místa v katastru Malešic, Strašnic a Záběhlic.

 

 

BOBŘÍ TAHÁK - hry a soutěže pro děti na Kubánském náměstí
(Akci pořádal turistický oddíl T. O. Bobříci.)

Pro děti byly připraveny hry a soutěže motivované knížkou Hobit. K vyzkoušení byly různé úkoly na šikovnost, obratnost, důvtip, ale také netradiční sportovní aktivity a tábornické dovednosti. Novinkou letošního roku byla trampolína.

 

 

Naučná stezka svatého Josefa v Malešicích
(Akci pořádal Český svaz ochránců přírody – ZO „Natura, quo vadis? ve spolupráci s MČ Prahou 10.)

Slavnostní přestřižení pásky naučné stezky proběhlo dne 13. září 2013 v 10:00 hod. K vidění byly historické fotografie, atrakce pro děti a focení s malešickým zajícem. První prohlídka nové stezky proběhla dne 13. září 2013 v 17:00 hod.

 

 

Knihovnička v Heroldových sadech
(Akci pořádala MČ Praha 10 ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze.)

Praha 10 představila nový projekt s názvem „knihovnička v parku“. Obyvatelé a návštěvníci této městské části mají od 17. září možnost bezplatného zapůjčení knihy v Heroldových sadech. Na tomto místě je celoročně umístěna volně přístupná knihovnička. Lidé si zde mohou vypůjčit knihy, přečíst si je na místě, nebo si je zapůjčit i k přečtení doma, a pak je vrátit. Do knihovničky však také mohou umístit knihy, které v domácnosti vyřadí. V ideálním případě by tak měla být zajištěna průběžná obměna knižních titulů v knihovničce umístěné ve veřejném prostoru.

 

 

Velkoformátová mozaika
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

Dne 17. září byla v Heroldových sadech představena nově vytvořená velkoformátová mozaika, která je umístěna na dětském hřišti. Mozaiku vytvářeli umělci Tereza Podová a Jan Pancíř.

 

 

Zažijte Malešice jinak
(Akci pořádala Iniciativa Naše Malešice ve spolupráci s MČ Praha 10.)

Na programu byl sousedský piknik a diskuze nad budoucností čtvrti, vycházky po nové naučné stezce a návštěva Botanické zahrady, vystoupení Strašnického divadla X10 a doprovodný program místních a spřátelených sdružení.