Březen 2013

Vybrané akce březen 2013

 

Cestovatelské promítání na téma Peru, Bolívie a Chile – svatební cesta trochu jinak
(Akci pořádala 01/14 ZO ČSOP ”Natura, quo vadis?”)

Cestovatelské promítání a povídání Martina Moravce o zajímavých zážitcích a přírodě Latinské Ameriky, které se konalo dne 26. 3. 2013.

 

Galerie lavička
(Akci pořádala Jana Ecksteinová z týmu GL ve spolupráci s MČ Praha 10.)

Lavička vznikla v létě roku 2012 a v roce 2013 otevřela druhou výstavu s názvem Proměny okolí. Na výstavě spolupracovali žáci ze Základní umělecké školy Bajkalská a sdružení věnující se problematice veřejného prostoru ve Vršovicích a Strašnicích. Zahájení výstavy proběhlo v sobotu 2. 3. 2013.

 

Vyhlášení soutěže Dvorek roku
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

Radnice Prahy 10 vyhlásila 4. ročník úspěšné soutěže Dvorek roku. 


Bibliobus zaparkoval v březnu a dubnu u Strašnické
(Akci pořádala Městská knihovna v Praze.)

Kolemjdoucí si mohli nejen půjčit nebo prolistovat knihu, ale také poslechnout ukázku z tvorby současných českých autorů – Kateřiny Tučkové a Jiřího Hájíčka. Bibliobus nabízí stejné služby jako kterákoli jiná knihovna – půjčíte si knihu, vrátíte knihu, připojíte na internet, pořídíte čtenářský průkaz do sítě Městské knihovny v Praze.

 

Počítače a mobily bojují na "Desítce" proti černým skládkám
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

Od února roku 2013 se radnice Prahy 10 jako první v Praze a jedna z prvních v republice přihlásila k ekologickému projektu "ZmapujTo.cz", jehož cílem je bojovat proti černým skládkám na veřejných plochách. Podstatou tohoto projektu je aktivovat především samotné obyvatele obce, aby byli více všímaví k nečistotám na veřejných plochách a na výskyt černých skládek upozorňovali.