Říjen 2013

Vybrané akce říjen 2013

 

Fitpark v Jabloňové již slouží veřejnosti
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

Obyvatelé Prahy 10 mohou od podzimu 2013 využít další možnost pro trávení volného času. Tentokrát na venkovních posilovacích strojích, které radnice instalovala při ulici Jabloňová na rozhraní Záběhlic a Zahradního města. Nové prvky jsou umístěny v části mezi ulicemi Topolová a Hvozdíková.

 

 

Kampaň za slušné pejskaře
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

Jezevčík Tedík se stal „němou tváří“ kampaně radnice Prahy 10 za slušné pejskaře. Tento vítěz soutěže Pes Prahy 10 se ocitl na plastových „zapichovátkách“, které místní úřad počínaje dneškem rozmisťuje do zelených ploch na území této městské části.


 

Zahrada ve městě II.
(Akci pořádal Klub K2 a  MČ Praha 10.)

Oblíbená naučná stezka po Zahradním Městě v Praze 10 se dočkala svého pokračování. Stezka je zaměřena na poznávání krás přírody, zejména pak na výskyt nejrůznějších rostlin. Záměr jejího rozšíření vznikl v rámci projektu Zahrada ve městě II., který byl oceněn ve druhém ročníku soutěže „Zásobník projektů – město na míru“, vyhlašované městskou částí Praha 10.

 

 

Záběhlické koulení
(Akci pořádala SEPPIA a  MČ Praha 10.)

Turnaj v pétanque s příhodným názvem „Záběhlické koulení“ byl určen pro občany všech věkových kategorií od dětí až po seniory. Turnaj určený pro širokou veřejnost byl podpořen v rámci druhého ročníku soutěže „Zásobník projektů – město na míru“.

 

 

Slavnostní odhalení knihovničky v parku Malinová - Chrpová
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

S velkým úspěchem mezi návštěvníky vršovických Heroldových sadů se setkala instalace venkovní veřejně přístupné knihovničky. Praha 10 se proto rozhodla instalovat druhou knihovničku do parku Malinová – Chrpová na Zahradním Městě.

 

 

 

Otevření Malešického parku
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

Oficiální slavnostní otevření Malešického parku bylo spojeno s pořádáním soutěží a aktivit pro všechny věkové skupiny. Rekonstrukce se dotkla parkových cest a tras, které jsou nyní vhodné i k in-line bruslení a cyklistice. Další renovace se dotkla parkového trávníku a instalace automatické závlahy, nové výsadby alejových stromů a keřových porostů. Vybudována byla nová dětská hřiště, vodní svět, sociální zázemí a nový mobiliář. Unikátem jsou cvičební prvky pro handicapované i seniory, solární energií napájené osvětlení či hudební outdoorové prvky a vodní svět, díky němuž se děti zábavnou formou seznámí s fyzikálními a hydromechanickými zákony.

 

 

 

 

Čištění ptačích budek v Praze 10
(Akci pořádal ČSOP "Natura, quo vadis?" - EkoCentrum vDomě a oddíl Mladých ochránců přírody Ginkgo.)

Vyvěšení a zejména čištění ptačích příbytků v zelených koutech Prahy 10 spojené s přednáškou odborníka se konalo v neděli 20. 10. 2013.

 

 

Výsadby stromů za narozené děti
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

V rámci výsadeb za narozené děti se od října 2012 do října 2013 vysadilo celkem 821 stromů.