Duben 2013

Vybrané akce duben 2013

 

Cestovatelský večer na téma „Guatemala“
(Přednášku pořádala Umělecká agentura Foibos.)

Vyprávění o Guatemale z úst cestovatele a novináře Jirky Kaláta, které proběhlo dne 4. 4. 2013.
 

 

Cestovatelský večer na téma „Srí Lanka“
(Přednášku pořádala Umělecká agentura Foibos.)


Ve čtvrtek 18. dubna 2013 proběhl již poslední cestovatelský večer v prostorách Trmalovy vily. O Srí Lance vyprávěl cestovatel Jeroným Lešner.

 

Den Země v Malešicích – oslava desátého jubilea
(Akci pořádala 01/14 ZO ČSOP ”Natura, quo vadis?”)

Akce se konala v sobotu 20. dubna na tradiční Den Země. Od 10 do 16 hodin byly opět připraveny zajímavé hry, dovednosti a soutěže zejména pro děti, ale i hravou mládež a dospělé. Místem konání jubilejního 10. ročníku byl parčík na konci ulice Malešická u Malešického náměstí a přilehlé okolí. Tematikou her a soutěží byla Česká republika a její jednotlivé kraje, jejich zajímavosti a zvyky.

 

Sousedské setkání v Obloukové
(Setkání pořádala Kristýna Lánská a Jakub Ferjenčík za podpory MČ Praha 10.)

Setkání se uskutečnilo v neděli 28. 4. 2013 v 16:00 hod. Na programu bylo přeházení kompostéru, položení základního kamene záhonku, instalace nádrže na dešťovou vodu a piknik.

 


Jarní úklid Trojmezí
(Akci pořádala Koalice občanských sdružení Trojmezí.)


Akce se konala v sobotu 13. dubna 2013 od 14:00 do 16:30 hod. Od 17:00 hod. probíhalo posezení u ohně v areálu Toulcova dvora, kde bylo připraveno malé pohoštění. 
 

 

Výstava chorvatského fotografa Zdenko Zjačiće 
(Akci pořádala Umělecká agentura Foibos.)

V sobotu 13. dubna 2013 se od 16:00 hodin uskutečnila vernisáž výstavy fotografií Zdenko Zjačiće. 
Představeny byly dva soubory s názvy „Portreti u kamenu“ a „Rijeka Krka“. V rámci vernisáže byla také pokřtěna nová publikace Daniely Karasové Geneze designu nábytku. 

 

Čisté jaro v Praze 10 – zkusme to společně 
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

Radnice městské části vybídla místní občany k zapojení se do úklidu veřejných prostranství v Praze 10. Občanům byly poskytnuty pytle a byl zajištěn odvoz odpadu. Individuálně si mohli občané půjčit pracovní pomůcky.
 
Z dobrovolného úklidu bylo možné zasílat fotografie, které byly umístěny na webu městské části a ty nejlepší (nejzajímavější, nejvtipnější) snímky byly oceněny drobnými dárky.

 

Další vlastivědné vycházky Prahou 10 zdarma
(Akci pořádala MČ Praha 10 ve spolupráci s Pražskou informační službou.)

Další kolo populárních vlastivědných vycházek připravila desátá městská část pro své občany. Ve spolupráci s Pražskou informační službou proběhl třetí ročník těchto procházek věnovaných významným památkám Prahy 10. Připraveny byly celkem čtyři trasy vycházek. Na rozdíl od minulých let, kdy vlastivědné vycházky zavedly zájemce na památná místa Vršovic a Vinohrad, se letos zaměřili na zajímavá a možná i trochu opomíjená místa v katastru Malešic, Strašnic, Záběhlic a Vinohrad.

 

"Mural Art" v Praze 10
(Akci pořádala MČ Praha 10 ve spolupráci s Akademií výtvarných umění a libeňskou galerií Trafačka.)

Od pátku 26. až do neděle 29. dubna měla veřejnost možnost sledovat realizaci další velkoplošné malby na domě v Mrštíkově ulici ve Strašnicích. Jejím autorem je přední český výtvarník Jan Kaláb. Akce je připravena ve spolupráci s Akademií výtvarných umění a libeňskou galerií Trafačka. Nejedná se přitom o první malbu tohoto druhu v naší městské části. Už v minulých letech vytvořili streetartoví umělci v Praze 10 řadu maleb – mj. na budově základní školy Gutova u oblíbeného skateparku nebo na odvětrávací šachtě metra v ulici Vinohradská.

 


Vycházka plánovanou naučnou stezkou Sv. Josefa 
(Akci pořádala 01/14 ZO ČSOP ”Natura, quo vadis?”)

Komentovaná vycházka již brzy otevřenou novou naučnou stezkou v Praze – Malešicích proběhla v neděli 14. dubna. Plánovaná délka trasy byla cca 5 km.