Květen 2013

Vybrané akce květen 2013

 

Vycházka plánovanou naučnou stezkou Sv. Josefa
(Akci pořádala 01/14 ZO ČSOP ”Natura, quo vadis?”)

Komentovaná vycházka již brzy otevřenou novou naučnou stezkou v Praze – Malešicích proběhla dne 17. května 2013. Plánovaná délka trasy byla cca 5 km.

 

Namalujte obrázek na téma „Praha 10 – Město stromů“ a přijďte si pro malou sladkost ke „Stromu Prahy 10“
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

Vítězové soutěže byli oceněni při slavnostním odhalení informačního panelu „Stromu Prahy 10“. Slavnostní ocenění proběhlo dne 23. května ve 14:00 hod. u „Stromu Prahy 10“ v ulici 28. pluku (před justičním palácem).

 

Slavnostní odhalení panelu u „Stromu Prahy 10“ a ocenění vítězů dětských soutěží o nejhezčí obrázek
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

Praha 10 slavnostně odhalila informační panel u „Stromu Prahy 10“. Za nejhezčí strom Prahy 10 byl v internetovém hlasování veřejností označen jírovec maďal v ulici 28. pluku. Panel obsahuje základní informace o vítězném stromu, ilustrační fotografie květů a plodů jírovce maďalu a vysvětlení rozdílu mezi jírovcem a kaštanem.

 


Netopýří poradna na farmářském trhu
(Akci pořádal Český svaz ochránců přírody – ZO ČSOP Nyctalus.)

Ve čtvrtek 23. května proběhla na farmářském tržišti Kubánské náměstí, v rámci cyklu Ekoden na tržišti, netopýří poradna na téma co dělat, když netopýr vlítne do bytu, když objevíte netopýry v objektu, kde se plánují stavební úpravy nebo ve stromě určeném k pokácení, když máte netopýry na chalupě apod.

 

Piknik a setkání k výročí Bitvy u Štěrbohol
(Akci pořádala 01/14 ZO ČSOP ”Natura, quo vadis?”)

Piknik proběhl v místech, kde před 256 lety také zuřila velká Bitva u Štěrbohol. Místem konání byl prostor kolem výklenkové kapličky v ulici Rektorská, v Praze 10 Malešicích.