Prosinec 2012

Vybrané akce prosinec 2012

 

Cestovatelský večer – Jak se chodí po českých a slovenských horách

(Akci požádala Umělecká agentura Foibos.)

Poslední cestovatelský večer v roce 2012 návštěvníky zavedl do českých a slovenských hor. Přednášel Pavel Benedikt za doprovodu fotografií Pepy Středy.

 

S dárkem pro psy do Heroldových sadů
(Akci pořádala MČ Praha 10 ve spolupráci s Evou Eisnerovou.)

V předvánočním období mají ozdobený svůj vánoční stromek i psi z Vršovic a přilehlého okolí. Návštěvníci parku mohli přinést ke stromku dárek pro vybraný psí útulek. Organizátorkou této prospěšné akce byla Eva Eisnerová, která ve spolupráci s radnicí Prahy 10 i v roce 2012 psí stromek připravila.


Vánoční trhy na Kubánském náměstí
(Akci pořádala MČ Praha 10.)

V předvánočním čase probíhaly na Kubánském náměstí tradiční trhy s vánoční tématikou. 

 

XII. Salon Jana Kotěry
(Akci pořádala Umělecká agentura Foibos.)

V úterý 18.12.2012 se v Trmalově vile uskutečnil již „XII. Tradiční Salon Jana Kotěry“. Na programu byla procházka k architektovu hrobu, uvedení výstavy, zakončení Roku Pavla Janáka a Josipa Plečnika a křest nové publikace. 

 

Výstava „Praha 10 – Město stromů“
 (Akci pořádala MČ Praha 10.)

První ze série výstav v rámci prestižního ocenění Prahy 10 titulem Město stromů 2012 až 2013 byla zahájena ve Středisku územního rozvoje. Výstava je zaměřena na představení všech stromů, které byly nominovány do soutěže o nejhezčí strom Prahy 10 a dále na představení projektu „Strom za každé narozené dítě“, jehož tradice sahá až do roku 2007.