Materiály a usnesení rady a zastupitelstva

Úvodní stránka usnesení » Rada » Detaily Usnesení

k návrhu na vyjádření MČ Praha 10 k záměru – „Revitalizace centra Květ a polyfunkční dům“, pro účely zahájení zjišťovacího řízení podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí

Datum přijetí: 18.2.2015
Číslo jednání: 4
Číslo usnesení: 130

Obsah usnesení:

Rada městské části Praha 10

I.    schvaluje

vyjádření městské části Praha 10 dle přílohy č. 1 tohoto usnesení

II.   souhlasí

s návrhem odpovědi na Magistrát hlavního města Prahy - Odbor životního prostředí, dle přílohy č. 4 předloženého materiálu

III. ukládá

1. Bc.  Pecánkovi, vedoucímu OŽD

1.1. zaslat vyjádření MČ Praha 10 dle bodu I. tohoto usnesení na Magistrát hlavního města Prahy - Odbor životního prostředí

Termín: 18. 2. 2015

- 2 -

JUDr. Radmila  K l e s l o v á

starostka

Ing. Vladimír  N o v á k

1. zástupce starostky

Předkladatel:  Mgr. Zoufalík, uvolněný člen RMČ

Anotace:         životní prostředí

Provede:         Bc. Pecánek, ved. OŽD

Na vědomí:     -

Garant:            Bc. Pecánek, ved. OŽD

Číslo tisku:      P10-017889/2015

Příloha č. 1 usnesení RMČ Praha 10 č. 130 ze dne 18. 2. 2015

Vyjádření MČ Praha 10 k záměru – „Revitalizace centra Květ a polyfunkční dům“ pro účely zahájení zjišťovacího řízení podle zákona č.  100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí

K záměru „Revitalizace centra Květ a polyfunkční dům“ pro účely zahájení zjišťovacího řízení podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, který byl předložen městské části Praha 10,

požaduje MČ Praha 10, aby záměr byl posuzován v procesu EIA dle zákona č. 100/2001 Sb. v platném znění, z následujících důvodů:

Cílem popisovaného záměru je mimo jiné nástavbu bytového domu terasově odstupňovat od ulice Ostružinová, kde se nachází nižší zástavba a tím nesnížit kvalitu bydlení u stávajících domů. Z tohoto pohledu je žádoucí ponechat ve východní části kompozice větší prostor pro zeleň a respektovat tak nařízení č. 16/2010 Sb. hl. m. Prahy, kterým se vydává Integrovaný krajský program snižování emisí a zlepšení kvality ovzduší na území aglomerace hlavní město Praha, a to zvláště tehdy, pokud jsou pozemky nebo jejich části ve vlastnictví hl. m. Prahy. Projekt by měl zasahovat minimálně na plochy, které nejsou ve vlastnictví investora stavby a jsou ve vlastnictví hl. m. Prahy a v současnosti plní z části i funkci městské zeleně.

Předloženou dokumentaci nelze z hlediska dopadů na dopravu v předmětné lokalitě posoudit. Ve výkresech není zobrazena stávající podoba komunikací a je ignorována existence místní komunikace NN 3311 na parc. č. 2225/116 k. ú. Záběhlice ve vlastnictví HMP. Není zřejmý způsob výpočtu potřebných parkovacích stání a není možné posoudit jejich splnění. Není proveden výpočet kapacity křižovatky Ostružinová x Jabloňová a dopad záměru na stávající signální plán SSZ Jabloňová x Topolová. Není zřejmá dopravní potřeba během výstavby ve smyslu intenzit vozidel stavby a vlivu na stavebně technický stav přímo dotčených komunikací.

Zpět na začátek usnesení