Aktuality z oblasti rozvoje městské části Praha 10

Depo Hostivař – Náměstí Míru: dočasné přerušení provozu metra

Z důvodu opravy trati je od soboty 16. dubna 2016 (od zahájení provozu) do neděle 17. dubna 2016 (do ukončení provozu) obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Depo Hostivař – Náměstí Míru.

Publikováno: 12.04.2016
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Doprava, Malešice, Michle, Strašnice, Vinohrady, Vršovice, Záběhlice, Různé1166

Náhradní tramvajová doprava:

V denním provozu bude zavedena náhradní tramvajová doprava XA v trase Bruselská – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Flora – Želivského – Strašnická – Na Hroudě – Nádraží Strašnice (nástupní zastávka Radošovická).

K dopravě lze využít také pravidelné tramvajové linky číslo 5 v trase Divoká Šárka – Nádraží Veleslavín – Bořislavka – Dejvická – Hradčanská – Malostranská – Náměstí Republiky – Hlavní nádraží – Olšanské náměstí – Flora – Želivského – Černokostelecká – Depo Hostivař – Ústřední dílny Dopravního Podniku a linky číslo 11 v trase Spořilov – Náměstí Bratří Synků – I. P. Pavlova – Muzeum – Jiřího z Poděbrad – Flora – Olšanské hřbitovy.

Změny v zastávkách tramvají:

Pro denní linky číslo 11 a XA je po dobu výluky obousměrně zřízena zastávka I. P. Pavlova na Tylově náměstí.

Změny tras autobusových linek:

• Linky číslo 111, 125 a 329 jsou ze Skalky prodlouženy přes zastávku Na Hroudě (přestup na tramvajovou linku XA) na Strašnickou, kde jsou ukončeny.
  • Linky číslo 223, 263, 266, 364 a 366 jsou z Depa Hostivař (v ulici Černokostelecká) prodlouženy na Želivského, kde jsou ukončeny (linky nezajíždějí do terminálu Depo Hostivař).

Na výše uvedených prodloužených autobusových linkách se mění polohy nízkopodlažních spojů, aktuální informace jsou uvedeny ve Vyhledávání spojení.

• Linka číslo 163 nezajíždí do terminálu Depo Hostivař.
  • Linka číslo 175 je ve své pravidelné trase Sídliště Petrovice – Florenc posílena v úseku Skalka – Strašnická.

Více informací ZDE.