V těchto dnech začala rekonstrukce historického vodárenského areálu z 19. století, kde vznikne osvětové centrum HYDROPOLIS.
Hydropolis bude místem, kde zažijete vodu všemi smysly - zábavně, interaktivně a edukativně. Dozvíte se, co všechno předchází něčemu tak běžnému, jako je pitná voda z kohoutku, poznáte technologie vodního hospodářství i důležitost šetrného nakládání s vodou v souvislosti s klimatickou změnou.
Projekt vznikl v souvislosti s nutnou rekonstrukcí vodárenského objektu postaveného v roce 1882, dle projektu Antonína Turka. Cílem je zpřístupnit dosud uzavřenou technickou památku široké veřejnosti a vybudovat v oblasti Vinohrad atraktivní místo pro smysluplné trávení volného času a vzdělávací programy nejen pro školy.
Zrekonstruovaný areál bude obsahovat venkovní park s řadou herních a vodních prvků, kavárnu, interaktivní vzdělávací prostor ve vodojemu a vodárenské věži i kongresový sál pro vzdělávací semináře a další kulturně společenské akce s environmentálním přesahem. Návštěvníci se mohou těšit i na zcela nové vyhlídkové místo na střeše vodárenské věže s jedinečným výhledem na Prahu.
Projekt od samého počátku připravuje Pražská vodohospodářská společnost (PVS) ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK) a společností Veolia.
Stavební práce by měly být dokončeny v prvním čtvrtletí 2027. „Uvědomujeme si, že práce mohou dočasně ovlivnit váš každodenní život, proto jsme přijali řadu opatření k minimalizaci hluku a prašnosti. Odměnou za vaši trpělivost bude krásně zrevitalizovaný areál Hydropolis, který se stane chloubou Vinohrad. Děkujeme za pochopení a těšíme se, že výsledek bude stát za to,“ říká Jana Lavrenčíková Myšková, manažerka Hydropolisu z PVK.
Veškeré informace o projektu Hydropolis naleznete na webové adrese www.hydropolis.cz