Aktuality z oblasti rozvoje městské části Praha 10

Věcné dary od Prahy 10 pomohou policistům při výkonu služby

Zastupitelé Prahy 10 na návrh radních schválili poskytnutí věcných darů Policii ČR. Motocykl Yamaha, který nahradí stávající a technicky již zastaralý motocykl a také šest mobilních telefonů. Dary poslouží k výkonu služby řadových policistů.

Publikováno: 07.12.2016
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Bezpečnost1388

Využity budou také při bezpečnostních opatřeních, především v souvislosti s fotbalovými utkáními v Ďolíčku a Edenu a také při hokejových zápasech na zimním stadionu SK Slavia. Díky telefonům bude možné využívat zabezpečené policejní aplikace, identifikovat osoby i dokumentovat trestné činy či přestupky.

„Zlepšení podmínek pro zajištění bezpečnosti obyvatel dlouhodobě patří mezi priority městské části. Poskytnutí darů by k tomuto zlepšení mohlo výrazně přispět,“ uvedl zástupce starosty Radek Lojda (TOP 09), do jehož kompetencí patří bezpečnost.

Praha 10 vydá na výše věcné dary celkem 370 000 korun.