Aktuality z oblasti rozvoje městské části Praha 10

V desítkových školách už se učí děti ukrajinských uprchlíků

MČ Praha 10 do svých základních škol přijala první děti válečných uprchlíků z Ukrajiny. Doposud se jedná o 32 žáků různého věku, které putovaly do čtyř „základek“.

Publikováno: 03.03.2022
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Školství, Pomoc Ukrajině3614

Dětem jsou základní školy vybírané podle spádovosti, respektive podle aktuálního místa pobytu. V případě, že někde místa dojdou, bude rodičům nabídnutá jiná, aktuálně volná škola na Desítce. Radniční odbor školství je se všemi ředitelkami a řediteli škol v průběžném kontaktu a celý proces přijímání s nimi koordinuje.

Integraci budou žákům usnadňovat i „ukrajinští koordinátoři“ – krajané z řad ochotných zaměstnanců či rodičů, kteří budou na jednotlivých školách pomáhat při překladech a obecně komunikaci v novém prostředí. Zajímavostí je, že už jsou k dispozici jídelní lístky v ukrajinštině…