Aktuality z oblasti rozvoje městské části Praha 10

Stojíme za vámi! Na radnici Prahy 10 nově visí ukrajinská vlajka

Na vršovické radnici ode dneška visí ukrajinská vlajka. MČ Praha 10 tak vyjadřuje svou podporu zemi, na jejíž území vstoupila ruská armáda.

Publikováno: 27.02.2022
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Pomoc Ukrajině3599

Desátá městská část se znepokojením sleduje vývoj na ukrajinsko-ruské hranici. Ruský prezident Vladimir Putin uznal nezávislost dvou separatistických republik na východě Ukrajiny, na jejichž území následně vyslal svou armádu.

„Souhlasíme s naší vládou a rovněž považujeme ruské počínání za akt agrese. Ukrajina je suverénní stát, jejíž hranice jsou nedotknutelné. Jako lidé znalí československé a české historie jsme na podobné události velmi citliví a Ukrajinu plně podporujeme,“ říká vedení desáté městské části ve společném prohlášení. „Zároveň si uvědomujeme, že ruským krokem se výrazně přiblížila válka v Evropě. To je situace, která se týká nás všech,“ dodávají koaliční politici.