Aktuality z oblasti rozvoje městské části Praha 10

Dobrovolníci sesbírali v rámci akce Společně ukliďme Prahu 10 přes 2,2 tuny odpadu, děkujeme!

V sobotu 27. března proběhla již tradiční akce Společně ukliďme Prahu 10. I přes omezený režim pohybu osob se nakonec zúčastnilo několik desítek dobrovolníků z Desítky, kteří celkem sesbírali přes 2,2 tuny odpadu na více než 20 místech.

Publikováno: 30.03.2021
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Životní prostředí, Odpady, Komunitní3390

Největší účast byla již tradičně v Malešickém lese a jeho okolí. Uklízelo se ale také v lese na Bohdalci, na několika místech u Botiče v Záběhlicích a ve Vršovicích, v Trojmezí, poblíž lesa při ulici Rabakovská nebo také u drážní promenády ve Strašnicích. Někteří jednotlivci se vydali posbírat odpadky v okolí Vršovického či Záběhlického zámečku, v Sedmidomcích nebo při Pražské ulici. Evidujeme celkem přes 20 různých úklidových lokací.

Letos nebyly k jednotlivým stanovištím přistavované kontejnery, lidé nalezený odpad shromažďovali do pytlů, následně svezených. Na několika místech vznikly i improvizované „pytlomaty“, kde bylo možné si pytle na odpad vyzvednout. Pytle a pracovní rukavice poskytla i radnice městské části.

Co se týká samotného odpadu, odstraněné byly kromě drobného nepořádku i větší odpady, např. bojler, kočárek, koberec nebo bohužel tradiční pneumatiky. Celkem bylo dobrovolníky shromážděno přes 2,2 tuny odpadu.

Všem zapojeným dobrovolníkům za jejich aktivitu děkujeme. Za podporu děkujeme i svozové společnosti AVE Pražské komunální služby, která zajistila bezplatný odvoz větší části odpadu.