Aktuality z oblasti financí

Science festival na Desítce

V sobotu dne 4. září 2021 se bude ve volnočasovém parku Gutovka konat první ročník akce pro rodiny s dětmi s názvem Science festival na Desítce. Tento vědecký festival bude probíhat v době od 12,00 do 18,00 hodin formou interaktivních stánků, kde malí i velcí návštěvníci budou moci vyzkoušet řadu pokusů a experimentů, dozvědí se zajímavosti z oblasti zoologie, hydroekologie, paleontologie, botaniky, chemie, recyklace, virtuální reality, elektromobility a řadu dalšího atd. Všechny prezentace budou mít na starosti odborníci a vědci s pražským univerzit a ústavů AV ČR. Akce se koná díky podpoře městská část Praha 10 v rámci Dotačního programu MČ Praha 10 pro rok 2021.

Publikováno: 02.09.2021
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Pro děti a mládež3481

Cílem akce je nejen popularizace pražské přírody interaktivní formou, ale zejména další přírodovědná a technologická témata, které obyvatelé naší metropole řeší či se aktivně o ně zajímají. Dalším cílem je přiblížení nejrůznějších přírodovědných oblastí tak, aby se zejména u cílové skupiny děti a mládež motivoval zájem o studium přírodních věd jako takových.

Organizátorka akce Alexandra Hroncová vysvětluje: „Science festival je sice primárně určen mladším dětem ve věku od 5 do 12 let, ale je koncipován tak, aby si poznání, poučení a zejména zážitek odnesli rodiče i prarodiče, kteří budou jejich doprovodem. V rámci doprovodného programu bude přichystán i program pro úplně nejmenší – některé z odborných prezentací budou přizpůsobeny úplně nejmenším dětem ve věku od 3 let. Děti budou pracovat s vědeckým vybavením a mít k dispozici profesionální odborné přístroje, aby si mohly stát alespoň na malou chvíli „opravdovými vědci“ a tím se u nich prohloubil zájem o studium přírodních věd.“ Ve spolupráci s partnery z oblasti vědy a výzkumu je připraveno celkem 20 interaktivních stanovišť.
Každý aktivní návštěvník dostane na hlavním informačním stánku mapku areálu se všemi stanovišti a zároveň kartičku, na kterou dostane za návštěvu vědeckého stanoviště razítko. Pokud jich získají alespoň 15, odměnou jim za to bude speciální zmrzlina z tekutého dusíku se zážitkem.
S ohledem na možnost teplého počasí bude je vodní svět v parku Gutovka skvělým místem pro osvěžení a věříme, že se celý volnočasový areál bude příjemným překvapením pro návštěvníky mimo městskou část Praha 10. Vstup na Science festival na Desítce je pro všechny ZDARMA.

Na co se můžou návštěvníci těšit?

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10