Aktuality z oblasti financí

Praha 10 nadělí dětem v pěstounské péči poukazy na nákup dárků

Na vánoční dárky dětem, které nevyrůstají v péči svých vlastních rodičů, ale v náhradních rodinách letos opět přispěje Praha 10.  Dárkové poukázky na nákup knih v hodnotě 500 korun tak obdrží celkem 48 pěstounských nebo poručnických rodin v počtu 58 dětí ve věku do 18 let. „Snažíme se symbolicky a tradičně těmto rodinám poděkovat a přispět jim na dárky dětem pod stromeček,“ vysvětlil motivaci radnice k poskytnutí těchto darů starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.).

V Praze 10 tvoří příbuzenská pěstounská péče tvoří až dvě třetiny všech pěstounských rodin. „Děti za své rodiče nemohou, a proto se jim i touto cestou snažíme jejich nelehký úděl alespoň trochu zpříjemnit. Podle zkušeností z uplynulých let si děti za poukazy vybírají podle svých zájmů knihy či CD,“ doplnil starosta.