Aktuality z oblasti financí

Připravte si bioodpad – v ulicích budou opět kontejnery

Od 14. září budou na předem vytipovaných místech k dispozici velkokapacitní kontejnery pro odložení domácích bioodpadů, typu větví, trávy, listí, spadaného ovoce, zbytků rostlin apod. Kontejnery jsou využitelné především pro majitele rodinných domků s vlastní zahrádkou. Do kontejnerů není možné vkládat jiné druhy odpadů. Na stanovišti bude přítomna obsluha, která nepovolí, aby se do nádob jiné odpady dostaly.

Publikováno: 12.09.2013
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Životní prostředí293

K odkládání bioodpadů slouží také Sběrné dvory hlavního města Prahy – např. v dostupnosti občanům Prahy 10 je sběrný dvůr v ulici Teplárenská v Malešicích, dále v ulici Perucká na Vinohradech, v ulici Malešická na Žižkově nebo sběrný dvůr v ulici Zakrytá v katastru Záběhlic. Upřednostnit je možné sběrné místo bioodpadu v ulici Dřevčická (cca 100 metrů od ulice Černoskotelecká). Předání bioodpadu ve sběrných dvorech či sběrně bioodpadů je od občanů města bezplatné.

Rozpis přistavení kontejnerů na bioodpad – ZDE.