Aktuality z oblasti financí

Další prvenství: Salátové bary ve školních jídelnách

Dalšího prvenství plánuje dosáhnout Praha 10: jako první představí ve většině svých školních jídelen od příštího školního roku tzv. salátové bary. "Tyto salátové bary by měly být nejen vítaným zpestřením jídelníčků, ale především podporou a snahou zajistit více pestrou a zdravou stravu pro naše nejmladší strávníky," komentoval chystanou novinku starosta Prahy 10 Milan Richter.

Podle starosty se kuchyně v jednotlivých školách navíc od letošního roku začnou modernizovat: jako první budou letos na řadě kuchyně při ZŠ Vladivostocká, Olešská a Jakutská, v roce příštím pak Vršovické nádraží, Kodaňská a V Rybníčkách. O školní jídelny se v Praze 10 stará stejnojmenná příspěvková organizace. Největší komplikací zlepšování kvality je podle vedení organizace v současnosti zastaralá legislativa. „Nesmyslný krajský normativ nám neumožňuje odpovídajícím způsobem ohodnotit práci našich zaměstnanců. Pouze díky porozumění našeho zřizovatele - radnice Prahy 10 - se nám na provozní a mzdové náklady daří získat dotace, které nám umožňují zachovat provoz v odpovídající kvalitě," uvedl v této souvislosti ředitel organizace Jindřich Schenk. Jídelny podle jeho slov nemají v tuto chvíli naplněný ani tabulkový stav zaměstnanců.

Více o organizaci http://www.sjp10.cz/