Aktuality z oblasti financí

Dárci krve dostali od radnice ocenění

Městská část Praha 10 uspořádala koncem května ve spolupráci s Českým červeným křížem slavnostní předání Janského plaket pro bezpříspěvkové dárce krve. Účelem bylo vyjádřit lidem, kteří se darování krve věnují, úctu a vděčnost. Předávání se kromě Vladislavy Pražákové, vrchní sestry transfuzního oddělení FNKV a Ing. Renaty Šimonové, zástupkyně Českého červeného kříže zúčastnil i první místostarosta desáté městské části.

Dárci krve dostali od radnice ocenění

Po krátkém úvodu, během kterého zazpívaly děti ze ZŠ Švehlova, bylo oceněno celkem 68 dárců krve, kteří společně s oceněním převzali drobné dárkové předměty od MČ Praha 10. Janského plaketa je udělována dárcům krve, kteří absolvovali příslušný počet bezpříspěvkových odběrů. V rámci slavnostního odpoledne na ÚMČ Praha 10 byla udělena 45 dárcům krve stříbrná plaketa za 20 odběrů, zlatá plaketa za 40 odběrů byla udělena 18 dárcům a zlatý kříž za 80 odběrů byl udělen 5 dárcům.