Aktuality z oblasti financí

Talent Prahy 10 vyhráli sourozenci Janovští ze ZŠ Švehlova

V unikátní talentové soutěži pořádané desátou městskou částí se na prvním místě umístili reprezentanti ZŠ Švehlova, zpěváci Viktorie Janovská a Václav Janovský. Kromě cen a profesionálního kontraktu, v rámci kterého vystoupí na Májových slavnostech, si odnesli také šek na 50 tisíc korun od společnosti PRE. Ten může škola využít pro svůj projekt zaměřený na ochranu přírody.

Talent Prahy 10 vyhráli sourozenci Janovští ze ZŠ Švehlova

Pro Základní školu Švehlova to není zdaleka první podobný úspěch. První místo si ze soutěže odnesl i minulý rok její pěvecký sbor. Letos bodovalo pěvecké duo, které zaujalo bezchybným výkonem. Porota složená ze známých tváří šoubyznysu, ale i zástupců radnice Prahy 10 včetně starostky Radmily Kleslové, ocenila zejména jejich bezvadný a přirozený projev.

„Rozhodování bylo velmi těžké, všechny výkony byly skvělé,“ komentovala výsledek starostka Radmila Kleslová. Podle učitelky Lucie Hřebíkové ze ZŠ Švehlova, která na místě své svěřence doprovázela a podporovala, nepředcházela soutěži žádná složitá příprava. „U nás děti vedeme k hudbě dlouhodobě, řada z nich využívá rozšířené výuky hudební výchovy,“ vysvětluje Lucie Hřebíková.

Soutěž Praha 10 má talent, kterou letos moderoval Leoš Mareš a v porotě zasedl například tanečník Yemi, už čtvrtým rokem oceňuje nejtalentovanější děti z mateřských a základních škol. Dětem, které se jí zúčastní, může do budoucna výrazně pomoci při uplatnění v umělecké branži. Například Petr Uhlík, který minulý rok vyhrál druhé místo za hru na kytaru a zpěv, byl přijat na konzervatoř. Petr i další ocenění účastníci z jednotlivých ročníků soutěže vystupovali také na různých akcích pořádaných naší městskou částí, například na vyhlášení výsledků fotografické soutěže, na vernisážích výstav či při vyhlášení dobrovolníků roku Prahy 10.

Kompletní výsledky:

1. MÍSTO                ABSOLUTNÍ VÍTĚZ SOUTĚŽE PRAHA 10 MÁ TALENT 2015 - ZŠ Švehlova - Viktorie Janovská, Václav Janovský - zpěv

2. MÍSTO                OCENĚNÍ ZA DRUHÉ MÍSTO V SOUTĚŽI PRAHA 10 MÁ TALENT 2015 -ZŠ Brigádníků - Magdalena Dejdarová, Alžběta Dejdarová - Hra na klavír a flétnu

3. MÍSTO                OCENĚNÍ ZA TŘETÍ MÍSTO V SOUTĚŽI PRAHA 10 MÁ TALENT 2015 - ZŠ Jakutská - Kapela TOFFIFEE

* CENA POROTY V SOUTĚŽI PRAHA 10 MÁ TALENT 2015 - ZŠ Karla Čapka - Anežka Škochová, Jakub Škoch - hra na bicí + klavír

* CENA POROTY V SOUTĚŽI PRAHA 10 MÁ TALENT 2015 - ZŠ Olešská - Daniel Ivaněnko - sólista

* CENA STAROSTKY JUDr. RADMILY KLESLOVÉ V SOUTĚŽI PRAHA 10 MÁ TALENT 2015 - MŠ Tuchorazská - Zpívané divadelní představení

* CENA PETRA VONDRÁČKA V SOUTĚŽI PRAHA 10 MÁ TALENT 2015 - MŠ Na Sychrově - Inspirace, Jóga propojená s výtvarným uměním

* CENA YEMIHO V SOUTĚŽI PRAHA 10 MÁ TALENT 2015 - ZŠ Nad Vodovodem - Já pádím - airobic