Aktuality z oblasti financí

Společně s občany za Prahu 10 bezbariérovou

Zpřístupňovat frekventovaná místa pro špatně mobilní občany, vozíčkáře, ale i maminky s kočárky se snaží už přes tři roky městská část Praha 10 v rámci kampaně „Společně proti bariérám“. Opětovně tak vyzývá občany, aby na tato místa upozorňovali. „Je to dlouhodobá práce, při které společně s našimi spoluobčany vyhledáváme hůře přístupná místa, která jim komplikují každodenní život. Podněty zpracováváme a tyto bariéry se v rámci možností snažíme odstraňovat, stejně jako v posledním řešeném případě - zábradlí na schodišti u prodejny potravin na Skalce,“ popsal záměr kampaně starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík (Nez.)

Společně s občany za Prahu 10 bezbariérovou

Městská část proto nabízí občanům nahlásit taková místa v případech, kdy mají například pocit, že je ohrožuje špatná viditelnost nebo jiná bariéra na přechodu. Stejně tak mohou hlásit místa se špatnou dostupností pro kočárky či handicapované s vozíkem přes obrubu chodníku. Podněty k bariérám je možné zasílat koordinátorce komunitního plánování, paní Lindě Zákorové, a to buď na emailovou adresu lindaz@praha10.cz  nebo poštou na odbor sociální Úřadu MČ Praha 10, Vršovická 68, Praha 10, 101 38. Podnět je možné předat také osobně v budově Úřadu MČ Praha 10, 1. patro budovy B, kancelář č. 128. „Pracovníci úřadu se vždy pokusí konkrétní podnět vyřešit. Pokud se bude jednat o bariéru, jejíž odstranění nespadá do kompetence městské části, předají podnět příslušné instituci,“ dodal starosta Zoufalík.