Aktuality z oblasti financí

Magistrát opět prověřoval hospodaření Prahy 10

Opětovnou kontrolu hospodaření městské části Praha 10 provedl v závěru tohoto roku magistrát hlavního města jakožto nadřízený orgán. Důvodem byly již dříve zjištěné drobné nedostatky v dodržování legislativy a procesních postupů hospodaření desáté městské části za rok 2012. Nyní kontroloři zjistili, že nápravná opatření byla účinná a nedostatky se podařilo odstranit.

Magistrát opět prověřoval hospodaření Prahy 10

„Snažíme se hospodaření naší městské části maximálně zprůhlednit. Právě kontroly - včetně našich vlastních - nám v tomto ohledu velmi pomáhají,“ řekla starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO).
Magistrát vytýkal této městské části zejména nedostatky v provedení inventarizace majetku a závazků a v rozpočtových pravidlech. Ze závěrů kontroly jasně vyplynulo, že přijatá opatření nedostatky odstranila. „Začali jsme provádět i interní kontroly, abychom detailněji prověřili hospodaření a fungování úřadu za předešlá léta s cílem odstranit všechny nešvary,“ dodala starostka Kleslová.