Aktuality z oblasti financí

Bezpečnostně preventivní opatření Rezident

Ve dnech 17. – 20. 9. 2014 uspořádalo Policejní ředitelství Praha IV. rozsáhlé preventivně bezpečnostní opatření Rezident, které zahrnovalo několik dílčích akcí napříč různými problematikami.

V rámci MČ Praha 10 bylo dne 18. 9. 2014 kontrolováno 226 osob z toho 64 cizinců, 25 večerek, 2 ubytovny, několik motorových vozidel, 4 osoby byly předvedeny pro podezření ze spáchání přestupku a zajištěno bylo 141 ks. lahví lihovin (87 litrů), nejasného původu a nedoloženého řádného zdanění. Hlídky pak dále pokračovaly kontrolou míst a objektů, kde se zdržují osoby bez domova.

Bezpečnostně preventivní opatření Rezident

Do akce bylo celkem zapojeno a akci připravovalo více než 320 policistů z různých součástí PČR, celní správa, zaměstnanci ÚMČ Praha 10 a 40 strážníků městské policie.

Policejní akce vyvrcholila uzávěrou dopravních tepen v lokalitách ulice 5. května, Barrandovský most, Jižní Spojka nebo ulice Wilsonova. Policisté se zaměřili jak na problematiku řízení pod vlivem alkoholu, omamných a psychotropních látek ale i pátrání po osobách a věcech.

Celkem bylo po dobu trvání celé akce kontrolováno 3006 osob, z toho 704 cizinců a 2231 vozidel. Zkontrolována byla také rozsáhlá stavba, 48 živnostenských provozoven různých typů, 5 ubytoven a 25 chat, squatů a prostor obývaných tzv. bezdomovci. Odhalili čtyři řidiče pod vlivem drog a devět pod vlivem alkoholu, další dva řidiči měli vyslovený zákaz řízení a jeden měl platný zákaz pobytu na území metropole. V rámci dopravních kontrol policisté uložili 307 blokových pokut za více než 154 tisíc korun a 99 řidičů oznámili správnímu orgánu k projednání.