Rekondiční cvičení pro seniory a Senior box

Rekondiční cvičení

Ilustrační fotografie tělocvičnySkupinové rekondiční cvičení pomáhá zlepšit fyzickou kondici a načerpat novou energii. Cvičení pro seniory neprobíhá formou intenzivního posilování, jako je tomu u mladší generace. V pozdějším věku svaly atrofují, proto se u seniorů častěji objevují bolesti kloubů a zad. Cvičení pro seniory udržuje vitalitu a fyzickou kondici na přiměřené úrovni, zpomaluje atrofii svalů a mírnou formou posiluje celé tělo. Mezi aktivní cvičební prvky patří zejména strečink, který napomáhá obnovit původní pružnost zkrácených svalů.

Cvičení pro seniory probíhá pod dohledem zkušeného lektora, který názorně předvádí a napomáhá správnému provádění jednotlivých cviků. Do lekcí jsou zařazeny i různé balanční pomůcky potřebné pro provádění rehabilitačních cviků.

Rekondiční cvičení pro seniory nezatěžuje kloubní a kardiovaskulární systém. Ke cvičení jsou využívány velké gymnastické míče pro rehabilitaci páteře. Dále jsou do programu zařazeny spinální cviky, oscilační pohyby a další metody. V hodině se používají overbally (malé míče), posilovací gumičky, protahovací pásky. Cvičí se při klidné hudbě, neběhá se a neskáče.

Při cvičení si senioři osvojí i prvky kalanetiky.

Organizační informace:

Pro koho: cvičení je určeno občanům s trvalým bydlištěm v Praze 10 a je pro ně bezplatné.

Místo konání: Sportcentrum10, Kodaňská 45, Praha 10 – Vršovice.

Kdy: každé úterý a čtvrtek od 10:00 hodin.

Další informace:

  • Délka jedné lekce je 60 minut.
  • Cvičení probíhá 2x týdně po celý rok.
  • Kapacita jednoho cvičení činí maximálně 15 osob.
  • Zájemci jsou do lekcí cvičení zapisováni postupně, dle pořadí přihlášení.
  • Účastníci si s sebou na cvičení berou čistou sportovní obuv, pohodlný sportovní oděv, ručník a občanský průkaz k prokázání svého trvalého bydliště na území m. č. Praha 10.

Senior box

Senior-box je cvičení založené na základech klasického boxu, upravené speciálně pro osoby v seniorském věku. Při cvičení nedochází k fyzickému kontaktu s ostatními cvičenci, nicméně i tak se cvičenci naučí správné technice úderů, přičemž velmi znatelně posilují svou fyzickou kondici. Při cvičení používají cvičenci boxerské rukavice, boxerské pytle a další vybavení. lekce je vedena kvalifikovaným trenérem, který má se seniorským cvičením praxi.

Organizační informace:

Pro koho: cvičení je určeno občanům s trvalým bydlištěm v Praze 10 a je pro ně bezplatné.

Místo konání: Sportcentrum10, Kodaňská 45, Praha 10 – Vršovice.

Kdy: každý čtvrtek od 15:00 hodin.

Kapacita lekce: 15 osob.

Další informace:

  • Délka jedné lekce je 60 minut.
  • Cvičení probíhá 1x týdně po celý rok.
  • Zájemci budou do lekcí cvičení zapisováni postupně, dle pořadí přihlášení.
  • Účastníci si s sebou na cvičení berou čistou sportovní obuv, pohodlný sportovní oděv, ručník a občanský průkaz k prokázání svého trvalého bydliště na území městské části Praha 10.

Jak se přihlásit?

Zájemci o rekondiční cvičení a cvičení "Senior box" se mohou zapsat na telefonním čísle Sportcentra10: 222 945 627. Kapacita jedné lekce je omezená, proto je nutná rezervace, max. však 14 dní předem.

Cvičení pořádá m. č. Praha 10 v souladu s myšlenkami Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012, k jehož myšlenkám se přihlásila.

  

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready