Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Články z měsíce duben 2008

Změna při vydávání cestovních dokladů občanům mladším 5 let

29.04.2008 |

„Desítka“ spouští projekt Společně měníme Prahu 10

Ojedinělý projekt, který má za úkol zapojit obyvatele města do rozhodování o jeho budoucí podobě, spouští desátá městská část. Pod názvem „Společně měníme Prahu 10“ se v průběhu dubna budou moci všichni obyvatelé prostřednictvím detailních dotazníků a následně i  setkání a dalších akcí, vyjádřit k budoucí podobě tohoto druhého největ...

04.04.2008 |

Děti v „mateřinkách“ Prahy 10 se budou moci učit anglicky

Možnost výuky angličtiny v celkem 23 mateřských školách budou mít od letošního září děti na území desátého pražského obvodu.„Tímto krokem plníme další z našich předvolebních slibů a zároveň naplňujeme programové prohlášení rady,“ zdůraznil starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

03.04.2008 |

Vršovická radnice bude opět přispívat postiženým dětem

Peníze pro osobní asistenci dětem s těžkým zdravotním postižením rozděluje i letos desátá pražská městská část. „Příspěvek na asistenta poskytuje naše radnice těm dětem, které - ač jsou těžce zdravotně postižené – chodí do běžné základní školy nebo navštěvují nějaký typ školy speciální,“ uvedl starosta Prahy Vladislav Lipovský k materiálu, který sc...

03.04.2008 |

Praha 10 vyhodnocovala stížnosti, podněty a anonymy

Stížnosti, oznámení, podněty, petice a anonymní podání svých občanů z uplynulého roku vyhodnotila radnice Prahy 10. Materiál předložený odborem kontroly schválila městská rada. „Zaznamenáváme mírný a plynulý pokles jak počtu stížností, tak jejich oprávněnosti,“ řekl k dokumentu tajemník úřadu Martin Slavík.

03.04.2008 |

Další peníze pro azylový dům pro matky s dětmi

Příspěvek ve výši téměř 1,4 miliónu korun pro Azylový dům pro matky s dětmi v Praze 10 schválili radní této městské části. „Toto zařízení poskytuje účinnou pomoc matkám a především dětem z celé Prahy, které se nacházejí v těžké sociální nebo životní situaci,“ uvedl při této příležitosti starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský  s tím, že od začátk...

03.04.2008 |

Praze 10 přibylo 779 dětí a zemřelo 1643 občanů

Celkem 779 se v minulém roce narodilo v Praze 10. „Zaznamenali jsme velký nárůst narozených dětí mimo manželství a také porodů cizinek a prohlášení cizinců ve věci určení otcovství za přítomnosti tlumočníka,“ uvedl k tomu starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

03.04.2008 |

Praha 10 se aktivně zapojuje do čerpání evropských fondů

O další desítky milionů korun navíc nad investice z rozpočtu požádala radnice desáté městské části v únoru fondy EU. V celkovém souhrnu se jedná o celkem deset projektů v celkové hodnotě 250 miliónů korun.

03.04.2008 |

Velkoobjemové kontejnery - ve stejném počtu a s kontrolou

Velkokapacitní kontejnery pro objemné složky domácího odpadu se budou nadále v letošním roce objevovat v ulicích hlavního města. Po problémech z počátku roku, kdy nebyly vyčleněné prostředky na tuto službu, dostaly jednotlivé městské části přibližně stejnou kvótu kontejnerů jako v loňském roce.

03.04.2008 |

Informace pro držitele psů na území Městské části Praha 10

Splatnost  místního poplatku ze psů je stanovena obecně závaznou vyhláškou hlavního města Prahy na 31. března a u držitelů psů, kteří jsou povinni uhradit částku vyšší než 600 Kč, se poplatek hradí ve dvou splátkách, a to vždy nejpozději do 31. března a 31. srpna každého roku.

03.04.2008 |

Stránka 1/2, Další strana