Nádoby na domácí bioodpady

K čemu je kompostejner určen

Kompostejner slouží k odkládání materiálu, který vzniká při údržbě zahrady a pro organické zbytky v domácnosti, např. tráva, větve, plevely, spadané ovoce, slupky, odřezky, uvadlé květiny, zemina, čajová a kávová sedlina apod.

Kdo si může zažádat a kolik se platí

Hnědou sběrnou nádobu na bioodpad, tzv. kompostejner, si lze v rámci systému sběru komunálního odpadu v hlavním městě pro bytový dům zajistit bezplatně. O nádobu si žádá výhradně vlastník bytového objektu a za její přistavení a pravidelný vývoz nepřiplácí. Zpoplatněné jsou jen nadstandardní služby jako je zanáška nad 15 metrů od vozovky, odemykání a zamykání dveří a vyhotovení vícero klíčů od zámku nádoby. Nádoby jsou k dispozici o objemu 120 nebo 240 litrů a svoz lze domluvit jako celoroční nebo sezónní.

Podmínky získání a užívání kontejneru

Podmínkou pro zajištění služby je užívání nádoby v souladu s provozními pravidly, kdy je především třeba zajistit, aby do ní byl odkládán pouze určený biomateriál. Sběrná nádoba by vždy měla být situována na místě k tomu vyhrazeném, tedy v domovním objektu, ohrádce či určené ploše (nikdy ne volně na pozemku komunikace – vozovka, chodník, komunikační pás zeleně apod.).

Konkrétní pravidla pro přistavení nádoby a formulář k podání žádosti vlastníka či spoluvlastníka nemovitosti naleznete na https://bioodpad.praha.eu/#informace, případně dotazy můžete zaslat na bezodpadu@praha10.cz.
 

 

 

Mohlo by vás také zajímat