JUDr. Michal Frabša

JUDr. Michal Frabša byl oceněn Čestným občanstvím městské části Praha 10 dne 11. září 2018.

 

JUDr. Michal Frabša se narodil v roce 1965. Je absolventem právnické fakulty Univerzity Karlovy, trenérem II. třídy karate, poručíkem v záloze AČR.

Je dlouholetým sportovním funkcionářem a organizátorem národních i mezinárodních sportovních akcí kontaktních (bojových) sportů včetně mistrovství světa a šiřitelem dobrého jména českého sportu doma i v zahraničí.

Své zkušenosti předává dále jako lektor na vysokých školách, je členem různých výkonných i řídících orgánů několika sportovních spolků olympijských i neolympijských sportů. Je jedním ze zakladatelů bojového sportu – kickboxingu v České republice, přičemž funkcionářské činnosti se věnuje více jak 25 let, a to nejen na národní, ale i mezinárodní úrovni. Léta vedl jako technický vedoucí reprezentaci ČR kickboxingu na řadě mistrovství světa a Evropy.

Je držitelem národních i mezinárodních ocenění, např. získal Čestnou plaketu za pomoc při organizaci MS v Beirutu, Libanon 1999, Čestnou plaketu za rozvoj bojových sportů – Kuwait City, Kuwait 2001, Čestné uznání Výkonného výboru ČSTV (dnes Česká unie sportu) za rozvoj tělovýchovy a sportu 2001 a 2009 a Čestné uznání České unie bojových umění za pořádání významných mezinárodních sportovních akcí v ČR, 2014. Je autorem a spoluautorem několika sportovních i odborných publikací.

 

 

Mohlo by vás také zajímat