Aktuality ke koronaviru

Seznámení veřejnosti s návrhem Metropolitního plánu, verze 2.2

Projednání návrhu Metropolitního plánu s městskými částmi považujeme za stejně důležité jako jeho projednání s občany.

V reakci na dopis náměstkyně primátorky Mgr. Petry Kolínské jsme Magistrátu hlavního města Prahy, jako pořizovateli Metropolitního pánu, opakovaně zaslali dopis, ve kterém MČ Praha 10 mimo jiné ocenila spolupráci na projednávání pracovního výtisku návrhu územního plánu hl. m. Prahy (Metropolitní plán), verze 2.2, s efektivním zapojením obyvatel MČ Praha 10 ještě před začátkem projednávání návrhu Metropolitního plánu ve smyslu stavebního zákona. Přestože jsme ještě neobrželi zpětnou vazbu, rozhodli jsme seznámit veřejnost s návrhem MP samostatně. Upozorňujeme však, že tento způsob představení plánu nenahrazuje jeho veřejné projednání ve smyslu stavebního zákona.

Bez ohledu na očekávané vyjádření náměstkyně primátorky Mgr. Petry Kolínské k dopisu městské části považujeme za adekvátní seznámit obyvatele městské části s návrhem MP formou výstavy hlavního výkresu MP a následným sběrem připomínek a podnětů týkajících se konkrétních lokalit či pozemků na emailovou adresu sur@praha10.cz.

V této fázi přípravy nového územního plánu však nemůže MČ Praha 10 suplovat pozici zpracovatele plánu při diskuzi a dotazech nad metodikou i výkresovou částí MP, neboť městské části obecně nedisponují veškerými potřebnými informacemi.

Harmonogram projednání návrhu MP

9. 11. 2016 (ST) – 1. seznámení veřejnosti s návrhem MP 2.2

16. 11. 2016 (ST) – 2. seznámení veřejnosti s návrhem MP 2.2

23. 11. 2016 (ST) – 3. seznámení veřejnosti s návrhem MP 2.2

Prezentace návrhu MP budou probíhat ve standartní otvírací době SÚR, tj. od 8-12 h. a  od 14-18 h. Středisko územního rozvoje se nachází v přízemí budovy "B" Úřadu městské části Praha 10, Vršovická 68, Praha 10 (naproti vchodu "A" do budovy ÚMČ Praha 10).

Publikováno: 10.11.2016
Kategorie: Veřejné prostory1343