Aktuality ke koronaviru

MČ Praha 10 projedná rozpočet na příští rok, finanční výbor je otevřený i občanům

MČ Praha 10 veřejně projedná rozpočet i plán zdaňované činnosti na příští rok. Zasedání finančního výboru se bude konat v pondělí 22. listopadu od 15 hodin na radnici, přímý přenos budou moci občané sledovat online. Rozpočet se představí po jednotlivých kapitolách, sledující budou moci pokládat i dotazy.

Publikováno: 19.11.2021
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Finance, Volené orgány3543

Jednání finančního výboru předchází zasedání Zastupitelstva desáté městské části, které bude jak rozpočet, tak plán zdaňované činnosti schvalovat 20. prosince. „Postupujeme obdobně jako v uplynulých dvou letech. Považuji za velmi důležité našim občanům nejen představit finální tabulku příjmů a výdajů na dvanáct měsíců, ale ještě předtím jim podrobně vysvětlit, jak je rozpočet složený a co která kolonka v praxi znamená,“ vysvětluje radní pro finance, rozpočet a dotace Lucie Sedmihradská (VLASTA).

Pro základní orientaci Desítka zpracovala desatero pojmů (www.facebook.com) spojených s hospodařením městské části, na podrobnější dotazy bude občanům přímo odpovídat jak radní Sedmihradská, tak její kolegové zodpovědní za konkrétní oblasti. Finanční výbor bude jednat 22. listopadu od 15 hodin ve středisku územního rozvoje, které se nachází v přízemí budovy B úřadu. Online přenos poběží na webu praha10.cz, přes Facebook se sledující budou moci ptát.

Návrh rozpočtu je opět koncipovaný proinvestičně, počítá se zejména s výstavbou mateřské školy Bajkalská, zahájením rekonstrukce secesní základní školy na Strašnické a realizací energetických úspor v ZŠ Olešská a MŠ U Roháčových Kasáren. V případě časového nesouladu příjmů a výdajů využije městská část k jejich financování krátkodobě kontokorentní úvěr.

„Stejně jako vloni, i letos do přípravy rozpočtu zasáhla aktuální situace spojená s epidemií koronaviru. I přesto chceme 32 procent výdajů dát na investice. Jedná se totiž o klíčový vklad do budoucna, který přesahuje naše volební období. I proto za něj možná nedostaneme politické body, koncepční přístup k rozvoji městské části pro mě ale znamená víc,“ říká Lucie Sedmihradská.

Součástí rozpočtu bude, stejně jako vloni, také akční plán. To je soubor konkrétních projektů, které jsou obsažené v rozpočtu, a jimiž městská část naplňuje svou desetiletou strategii udržitelného rozvoje. Letos bude akční plán obsahovat i náměty samotných občanů. K jejich posílání radnice své občany vyzvala na jaře a sešlo se jí 112 podnětů.

 

Mohlo by vás také zajímat