Aktuality ke koronaviru

Další ročník fotografické soutěže o nejlepší fotky z Prahy 10

Máte neustále po ruce foťák či mobilní telefon, abyste mohli zaznamenat události, akce nebo jedinečné příležitosti kolem Vás? Vyfotili jste zajímavý záběr, kterým byste se chtěli pochlubit nejen svému okolí, ale i širší veřejnosti, ukázat jej profesionálnímu fotografovi a nakonec fotku představit na výstavě s názvem „Jak vidím Prahu 10“? Pražská desátá městská část vyhlašuje další ročník úspěšné fotografické soutěže „Jak vidím Prahu 10“. „Prostřednictvím soutěže se snažíme motivovat veřejnost, aby se více zajímala o své okolí – nejen o pamětihodnosti a zajímavá místa, ale také o kulturní události a sportovní aktivity. Amatérští fotografové mají možnost zachytit okamžiky ze svého života, které jsou spojené s místem jejich bydliště a vyhrát zajímavé ceny,“ vysvětlil smysl soutěže starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.)

Další ročník fotografické soutěže o nejlepší fotky z Prahy 10

Soutěž neotřelým způsobem propojuje sounáležitost občanů s městskou částí, nápaditost i kreativitu v pohledu na své okolí a v neposlední řadě také rozvoj fotografických dovedností. Do soutěže se mohou občané přihlásit od 1. července do 31. srpna nahráním soutěžních fotografií s názvem a popisem na webové stránky Prahy 10. Pro tyto účely je na stránkách připravený registrační formulář, do kterého soutěžící vyplní své jméno a příjmení, trvalou adresu, kontakt a kategorii, do které fotografii přihlašují. 

Přihlášené fotografie soutěžících, kteří splní soutěžní požadavky, budou následně předány nominační komisi. Sedmičlenná komise je složená z řad zástupců vedení radnice Prahy 10, úředníků a zástupců odborné veřejnosti. Hodnotit se bude zejména spojitost s vyhlášeným tématem, úroveň zpracování a nápaditost fotografie. Komise vybere finální počet fotografií, které postoupí do veřejného hlasování, jež se bude konat od 3. září do 22. září. „V průběhu veřejného hlasování budou občané moci udělit hlas nejlepší fotografii v každé soutěžní kategorii a vyhlášení vítězných fotografií se uskuteční do 30. září. Výherci obdrží ceny od radnice a partnerů fotografické soutěže,“ dodal starosta.

Přesné podmínky soutěže včetně registračního formuláře a pravidel soutěže naleznete na webových stránkách www.praha10.cz v sekci Akce a projekty. 

Soutěžní kategorie:

  • architektura v Praze 10
  • běžný život v Praze 10 
  • lidé Prahy 10 
  • sport v Praze 10 
  • příroda v Praze 10 
  • kulturní, společenské a zábavní akce Prahy 10