Virtuální prohlídka vily Karla Čapka

Velmi nás těší, že vás můžeme pozvat na virtuální prohlídku vily Karla Čapka, kterou se nám podařilo získat do majetku městské části Prahy 10 od potomků jeho manželky.

V současnosti je připravován koncept budoucího využití vily, na jehož tvorbě se podílí řada předních odborníků specializujících se na dokumentování života a díla Karla i Josefa Čapkových. Těší nás, že do doby, než vilu i její unikátní interiéry zpřístupníme veřejnosti, máme možnost nabídnout vám alespoň malou ukázku vybraných částí vily, ve které Čapek nejen psal svá významná díla, ale kde se scházeli i tzv. „Pátečníci“, včetně 1. československého prezidenta T. G. Masaryka,  a to právě prostřednictvím této virtuální prohlídky. I když se samozřejmě návštěva prostřednictvím webových stránek nemůže srovnat s atmosférou, která na člověka dýchne při osobní návštěvě, i z těchto fotek je podle mého více než jasné, jaký neuvěřitelně zachovalý historický skvost se nám podařilo pro celý národ získat, a zachovat ho pro budoucí generace. Nejedná se pouze o vilu jako objekt, ale i o cenný mobiliář a osobní předměty Karla Čapka, které zůstaly ve vile dochovány.

Na základě intenzivní spolupráce s odborníky na život a dílo Karla i Josefa Čapkových, mezi kterými nechybí kunsthistorici, architekti, muzeologové, ale i další experti, mj. z ministerstva kultury, představí naše radnice ještě letos široké veřejnosti podrobný záměr budoucího využití této významné historické vily.

 

Virtuální prohlídka Čapkovy vily