Aktuality ze školství

Občané mohou hlasovat o 10P – Deseti přáních pro Prahu 10

V pondělí 24. dubna spustila radnice Prahy 10 hlasování o 10P – deseti přáních pro Prahu 10. Občané této městské části tak mohou určit, jak by se podle nich měla Praha 10 změnit k lepšímu.

„V březnu se v KD Barikádníků uskutečnilo historicky první Fórum Zdravé Prahy 10. Akce, na níž obyvatelé Desítky měli možnost říci, co by se mělo ve veřejném životě v této městské části změnit. O přáních, která na akci zazněla, teď mají možnost hlasovat všichni obyvatelé,“ říká radní Ivana Cabrnochová.

„Tato ověřovací anketa dá městské části najevo, která témata jsou pro občany klíčová a kterým by se má v budoucnu věnovat. Každý hlasující může udělit pozitivní i negativní hlasy, takže po hlasování jasně uvidíme důležitost, kterou lidé přikládají jednotlivým přáním,“ doplňuje Ivana Cabrnochová.

Hlasování probíhá v termínu od 24. 4. do 24. 5. 2017, a to jak elektronicky na webových stránkách Prahy 10 ZDE tak i „papírově“ v informačních kancelářích úřadu. Podrobnější informace lze získat na tel.: 702 187 288.

Deset přání, která získají nejvíce hlasů, využije radnice ke zpracování Komunitního plánu Zdravé Prahy 10, coby pracovního manuálu pro radnici na následující rok.

O čem lze hlasovat?:

Oblast

Přání

Bezpečnost

Přeji si zavést nulovou toleranci hazardu

Přeji si vyřešit problematiku krádeží a narkomanů (okolí ul. Holandská)

Činnost úřadu/komunikace s úřadem/ rozpočet

Přeji si radniční noviny

Vidím příležitost ve zlepšení prezentace služeb nabízených neziskovým sektorem a sociálním odborem na soc. sítích

Přeji si lepší komunikaci radních s veřejností

Přeji si prodloužení autobusové linky č. 213 – propojení Malešic a Vršovic

Přeji si rozšíření podjezdu ČD ve Švehlově ulici