Aktuality z oblasti bezpečnosti

MČ Praha 10 zavedla nová bezpečnostní opatření: termokameru a „filtrační“ konzultace

MČ Praha 10 na základě vládního nařízení upravila úřední hodiny na radnici na pondělí a středu od 14:30 do 17:30. Počínaje dneškem zavedla další dvě opatření: instalovala ke vchodu termokameru a zavedla speciální telefonické konzultace po vstupu do budovy. Cílem je minimalizovat počet osobních jednání v budově úřadu, a maximálně tak chránit veřejnost i zaměstnance. Všichni, kteří přicházejí do přímého kontaktu s občany, dostávají ode dneška roušky. 

Publikováno: 16.03.2020
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Úřad MČ, Bezpečnost, Koronavirus3141

Městská část přijala v souvislosti s celorepublikovým šířením onemocnění COVID-19 další kroky ke zvýšení bezpečnosti na úřadě. Nově návštěvníky u vchodu kontroluje termokamera, a kdo má zvýšenou teplotu, není do budovy z preventivních důvodů vůbec vpuštěn. Pokud občané tímto „prvním filtrem“ projdou, následuje druhý v podobě konzultace. Dotyční zavolají příslušnému pracovníkovi (kontaktní osoby jsou po jednotlivých odborech) a ten jim sdělí, jestli je k řešení záležitosti nutná okamžitá osobní schůzka a nejde ji odložit, případně vyřešit vše mailem či po telefonu. 

„Prostřednictvím našich komunikačních kanálů na obyvatele Desítky zároveň opakovaně apelujeme, aby na radnici v současné době chodili opravdu jen v nutných případech,“ zdůrazňuje starostka Renata Chmelová (VLASTA).      

Radnice zároveň věnuje maximální pozornost prevenci případné nákazy, pokud jednání nesnese odkladu a není možné danou věc řešit na dálku. Všichni úředníci, kteří přicházejí přímo do styku s veřejností, dostávají roušky (poprvé dnes). Pracovníci „v první linii“ mají k dispozici desinfekci pro vlastní úklid přepážek nad rámec již zavedeného desinfekčního úklidu. Ti z nich, kteří pracují s bankovkami, obdrželi navíc rukavice. Návštěvnici budou na radnici od středy puštěni jen tehdy, pokud budou mít zakrytá ústa a zakrytý nos.  

Aktuální informace z městské části v souvislosti se šířením koronaviru