Stojany na kola

Důležitá pro větší využívání kola jako dopravního prostředku je instalace stojanů na kola, a to nejlépe v blízkosti strategických míst, aby byla umožněna návaznost na MHD nebo např. u škol, úřadů nebo sportovních zařízení.

 

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Cyklostojany v ulicích

Celkem 29 kusů cyklostojanů bylo umístěno v červenci na několika vytipovaných místech Prahy 10.

09 července, 2014 -

Celkem 29 kusů cyklostojanů bylo umístěno v červenci na několika vytipovaných místech Prahy 10. Stojany byly nainstalovány např. u plaveckého bazénu a koupaliště Slavie, vedle finančního úřadu v Petrohradské ulici, u metra Skalka, před poštou v Litevské a v ulicích Starostrašnická a Moskevská. Instalaci stojanů zajistil pražský magistrát, další jejich údržbu už bude provádět městská část.

 

 Stojany na kola považujeme za důležitou součást rozvoje používání kola jako dopravního prostředku ve městě. Už teď připravujeme další místa a proto budeme rádi, když nám občané budou posílat podněty na vhodná umístění stojanů.

 

Pro instalaci byl vybrán jednoduchý typ stojanů z ocelové trubky ohnuté ve tvaru obráceného písmene „U“, který vyžaduje minimální zábor plochy. Stojan je pevně ukotven k zemi a nelze s ním proto jednoduše manipulovat. Oblouková konstrukce umožňuje stabilní opření kola, bez kontaktu „citlivých“ součástí kola (např. přehazovačky) a především bezproblémové uzamknutí rámu kola. Cyklostojany byly navíc umístěny tak, aby při opření kol nebyla omezena průchodnost po chodníku.

| mail