Aktuality z městské části

Výstava Velká Praha

Od úterý 15. listopadu do konce ledna na náměstí Svatopluka Čecha.

Publikováno: 16.11.2022
Kategorie: Jen akce, MČ Praha 10, Kultura, Výstavy3777

Datum akce: 15.11.2022 - 31.01.2023 Exportovat akci

Výstava Velká Praha na území dnešní Desítky

100. výročí připojení Královských Vinohrad, Vršovic, Strašnic, Záběhlic a Malešic k Praze

Od 15. listopadu 2022, náměstí Svatopluka Čecha

Jedinečná výstava připravená kronikářem městské části Praha 10 Michalem Ezechelem vás provede historií vzniku Velké Prahy v roce 1922 z pohledu dnešní desáté městské části.

Dozvíte se o vzestupu průmyslu na území Desítky. Dobové fotografie vám přiblíží dobu, kdy Eden ještě zdaleka nebyl nákupním centrem, ale nejvyhledávanějším a nejrozsáhlejším zábavním parkem v prvorepublikovém Československu (s nejdelší horskou dráhou). Návštěvníci tady tancovali a bavilï se. Oblíbenou atrakcí bylo výstřelování živých lidí z děla…

Pod pozlátkem blyštivé zábavy se ovšem nacházely i nouzové kolonie, kde mimopražští obyvatelé pracující v Praze nacházeli možnost levného – a často velmi nuzného –  ubytování.

Sečteno podtrženo: Expozice vás přenese o století zpátky a ukáže vám lesk i bídu dnešních čtvrtí Prahy 10.

Doprovodný program:

Vernisáž výstavy - 15. listopadu 2022 ve 14:00, náměstí Svatopluka Čecha

Komentovaná vycházka s kronikářem Michalem Ezechelem 18. a 19. dubna
Komentovaná procházka ze zábavního parku Eden do nouzové kolonie Slatiny.
Rezervační formulář (www.survio.com)