Aktuality z městské části

Rekonstrukce OC Květ: Praha 10 zažádá magistrát o studii EIA

Radnice Prahy 10 navrhne pražskému magistrátu zpracování studie EIA, která posoudí vliv na životní prostředí uvažované rekonstrukce a přístavby Obchodního centra Květ na Zahradním Městě. V případě zamítnutí žádosti by o developerském projektu rozhodlo to, zda magistrát švýcarskému developerovi Fostys prodá potřebné pozemky. Developer by si ale také musel vyjednat výjimku v limitech územního plánu.

Publikováno: 18.02.2015
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Záběhlice, Zprávy tiskového mluvčího, Různé877
Rekonstrukce OC Květ: Praha 10 zažádá magistrát o studii EIA

Vedení radnice se zadání studie rozhodlo z toho důvodu, aby získalo nezávislý názor odborníků. Ti by hodnotili, zda by přístavba na obchodním centru zhoršila podmínky životního prostředí. S místními občany radnice o projektu komunikuje od října roku 2013, proběhlo i několik schůzek mezi občany a investorem, které organizovala radnice. Části obyvatel by rekonstrukci uvítala kvůli rekonstrukci obchodů v nákupním centru a stavbě nových parkovacích míst, část obyvatel je ale proti kvůli údajnému zastínění okolních staveb.