Aktuality z městské části

Mládež kraji v Praze rozdělila 280 000 Kč ve prospěch 10 projektů mladých lidí

V pátek 26. dubna 2024 proběhla úvodní konference programu Mládež kraji, a to v prostorách Úřadu městské části Praha 10 za přítomnosti 50 účastníků.  Program má historii v jiných krajích, v Praze se ale letos koná poprvé.

Publikováno: 02.05.2024
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Rozvoj, Projekty5146

Cílem programu Mládež kraji je podporovat aktivity mladých lidí jak finančně tak metodicky prostřednictvím vzdělávacích seminářů a individuálních konzultacích. Do prvního kola se hlásilo 17 projektů, z nichž 11 postoupilo do kola druhého. Na základě rozhodnutí odborné poroty bylo podpořeno celkem 10 projektů ve výši 272 500 Kč. Podpořené projekty se soustředí jak konkrétní městské části jako Praha 5, Praha 8 nebo Praha 10, tak i na Prahu jako celek.

Na realizaci programu Mládež kraji v roce 2024 participovaly tyto subjekty:

• Rada dětí a mládeže hlavního města Prahy - organizátor akce
  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR - hlavní partner akce s finanční podporou
  • Magistrát hlavního města Prahy - partner akce poskytující záštitu
  • Městská část Praha 10 - partner akce poskytující záštitu a finanční podporu
  • Skautský institut - partner akce zajišťující vzdělávání
  • Středoškolský sněm hlavního města Prahy - partner akce

Odbornou porotu, která rozhodovala o finální podpoře tvoří:

• Mgr. Pavel Mareš, předseda Výboru Zastupitelstva hlavního města Prahy pro rodinnou politiku a sociální oblast, zmocněnec Zastupitelstva hlavního města Prahy pro dobrovolnictví
  • RNDr. Tomáš Janík, PhD., zastupitel MČ Praha 10
  • Mgr. Lucie Buchtíková, členka Komise Rady MČ Praha 10 pro strategii Zdravého města a místní Agendu 21
  • Bc. Jaroslava Bednářová, členka Představenstva Rady dětí a mládeže hlavního města Prahy
  • Jonathan Skrla, předseda Středoškolského sněmu hlavního města Prahy

Do konce listopadu bude probíhat realizace jednotlivých projektů. V prosinci pak proběhne závěrečná konference, kde budou představeny výstupy.