Aktuality z městské části

Praha 10 uctila u příležitosti Dne válečných veteránů své hrdiny

MČ Praha 10 si připomněla letošní Den válečných veteránů, který celosvětově připadá na 11. listopad. Hrdinům z Prahy 10 vzdalo hold pondělní Zastupitelstvo městské části, vedení Desítky uctilo památku válečných bojovníků také přímo u nově zrestaurovaného legionářského pomníku u Strašnické školy.

Publikováno: 11.11.2020
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Slavnostní a pietní akty3328

Zástupci radnice položili k pomníku věnec a společně s předsedou místní jednoty Československé obce legionářské a zástupcem Českého svazu bojovníků za svobodu věnovali tichou vzpomínku všem padlým a již zemřelým hrdinům.

Na zasedání Zastupitelstva zároveň zaznělo poděkování posledním třem žijícím veteránům z řad občanů Prahy 10, kterými jsou Miroslav Svoboda, kapitán ve výslužbě, Olexandr Muratov, nadporučík ve výslužbě a Augustin Valko, plukovník ve výslužbě.