Aktuality z městské části

Praha 10 pokračuje v roce 2024 v aktivitách pro cizince

Rada hlavního města Prahy usnesením č. 646 ze dne 15.4.2024 schválila dotaci v rámci „Programu podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2024“. Rozhodnutím MHMP byla městské části Praha 10 na projekt „Podpora integračních aktivit se zaměřením na držitele dočasné ochrany“ přidělena dotace ve výši 700.000,- Kč. Finanční spoluúčast MČ Praha 10 činí 242.000, -Kč.

Publikováno: 15.06.2024
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Úřad MČ, Pomoc Ukrajině5411

Finanční prostředky budou využity na tyto aktivity:

• volnočasové aktivity
  • semináře a setkání pro seniory z Ukrajiny
  • kurzy českého jazyka pro cizince, kteří žijí na území MČ Praha 10
  • letní tábory a příměstské tábory
  • sociálně-právní poradenství
  • psychologická podpora

Komplexní projekt bude městská část Praha 10 realizovat prostřednictvím spolupracujících místních aktérů z neziskového sektoru a jazykových škol. Hlavním cílem je nadále udržet širokou škálu aktivit podporujících integraci obyvatel Ukrajiny prchajících před válkou do české společnosti, a podpořit tak sociální soudržnost a přátelské soužití ukrajinských uprchlíků a majoritní společnosti.