Aktuality z městské části

Praha 10 otevřela dětské cyklohřiště

Unikátní cyklohřiště pro děti zprovoznila slavnostně pražská desátá městská část.  Hřiště se nachází v sousedství oblíbeného areálu volného času Gutovka při ulici v Olšinách. "Plocha je osazena skutečnými dopravními značkami a cestami, které simulují silnice a přechody pro chodce. Děti a školáci si tak mohou vyzkoušet chování v silničním provozu, aniž by jim hrozilo jakékoliv nebezpečí. Získají správné návyky a sníží budoucí rizika, kterým jsou všichni na pražských komunikacích vystaveni," vysvětlil smysl hřiště starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.).

Publikováno: 12.05.2014
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Doprava, Cyklodoprava, Dětská hřiště, Strašnice615
Praha 10 otevřela dětské cyklohřiště

Přístup na plochu, která je osazena i lavičkami a nachází se uprostřed strašnické zeleně je bezplatný. Praha 10 zde chystá pravidelné preventivní akce pro děti na bezpečnost v provozu ve spolupráci s městskou policií. "Policisté vznik podobných tréninkových ploch velmi oceňují, v Praze jich totiž mnoho zaniklo a nové se nedaří zakládat," komentoval přístup bezpečnostních složek 1.místostarosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD).