Aktuality z městské části

Podpora dětí s těžkým zdravotním postižením

Městská část Praha 10 i pro rok 2024 vyhlásila dotační program na podporu dětí z MČ Praha 10 s těžkým zdravotním postižením a jejich rodin. Finanční podpora má podobu účelové dotace dětem, které jsou těžce zdravotně postižené, plní školní docházku denní formou a mají trvalé bydliště na území městské části Praha 10.

Publikováno: 07.08.2024
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Úřad MČ, Sociální oblast a zdravotnictví5328

Ve lhůtě od 1. 7. do 30. 9. 2024 lze podat žádost o dotaci za druhé pololetí školního roku 2023/2024.

Výše dotace (za pololetí školního roku) činí 20 000 Kč v případě, že dítě plní školní docházku ve škole, která se specializuje na práci s dětmi se zdravotním postižením a 25 000 Kč v případě, že dítě plní školní docházku ve škole, která není zřízena jako škola se specializací na práci s dětmi se zdravotním postižením.

Poskytnuté finanční prostředky pomohou dětem s těžkým zdravotním postižením i pečujícím osobám, které se v době, kdy jejich dítě navštěvuje školní vyučování, mohou věnovat svým potřebám a tím čerpat sílu na další péči.

Podrobné informace k dotačnímu programu, včetně formuláře žádosti o dotaci, najdete na sociálním portálu MČ Praha 10 www.desitkapomaha.cz v rubrice Aktuality nebo na hlavním webu MČ www.praha10.cz v nabídce městská část – finance – dotace.

S dotazy k dotacím na podporu dětí z MČ Praha 10 s těžkým zdravotním postižením a jejich rodin se můžete obrátit na Sociální poradenské centrum, Vinohradská 3218/169 (267 093 513, szp@praha10.cz) nebo na Odbor sociální Úřadu MČ Praha 10, oddělení sociální práce, a to na vedoucí referátu kurátorů pro dospělé paní Ivanu Stevensovou (267 093 490, e-mail: ivana.stevensova@praha10.cz).