Aktuality z městské části

Připravili jsme pro vás nový vzhled webových stránek

Web MČ Praha 10 prošel úpravou vzhledu. Restrukturalizace webových stránek vycházela především z analýzy portálu Prahy 10 pomocí Google Analytics, která sledovala, jaké informace lidé nejčastěji na webu vyhledávají, které konkrétní stránky nejvíce navštěvují, jaké dokumenty nejčastěji stahují apod.

Připravili jsme pro vás nový vzhled webových stránek

Z analýzy vyplynulo, že web radnice Prahy 10 zhlédlo od začátku letošního roku do konce září přes 420 000 návštěvníků, přičemž největší počet – cca 50 500 návštěvníků – zaznamenala stránka o volných pracovních místech, téměř 40 000 lidí se zajímalo o stav podaných žádostí o nový občanský průkaz, zhruba stejný počet návštěvníků vyhledával kontakty na jednotlivé úředníky. Zhruba 27 000 lidí si z webu Prahy 10 stahovalo nejrůznější dokumenty, přes 22 000 návštěvníků si prohlíželo nabídku volných bytů, velký zájem byl také o vyřízení pasů. Nejžádanější informace jsou nyní na nové verzi webových stránek umístěny z velké části na homepage, případně jsou na ně na hlavní stránce umístěny odkazy. U portálu tak dochází k odklonu od koncepce zpravodajského serveru k serveru orientovanému primárně na služby pro občany. Mezi další důvody patří zejména:

· odstranění častých duplicit zpráv na hlavní stránce mezi carouselem a výpisem 3 novinek,

· zlepšení ergonomie webu na nižších úrovních,

· sjednocení a zpřehlednění sekce věnované odborům ÚMČ Praha 10 (včetně nahrazení ručního výpisu zaměstnanců odboru za automatický zdroj, provázání tematických životních situací apod.),

· zjednodušení přístupu občanů ke službám týkajících se možnosti on-line rezervace návštěvy a vytíženosti přepážek občanskosprávního odboru,

· snaha dosáhnout vzdušnějšího, modernějšího a čistějšího designu stránek.

Vaše připomínky k novému vzhledu stránek můžete zasílat na e-mail miroslavh@praha10.cz