Aktuality z městské části

Nová místa ve školkách, opravy vrcholí o prázdninách

Prázdniny jsou totiž vhodným termínem pro opravy ve školách a školkách, a radnice tak o prázdninách zahájila další vlnu oprav školních objektů. Vzniká i nový pavilon ve školce Na Sychrově.

Nová místa ve školkách, opravy vrcholí o prázdninách

MŠ Na Sychrově byla nedávno znovuotevřena a zrekonstruována. Dalších více než 50 nových míst má ještě vzniknout v  novém pavilonu. Jeho výstavba má být dokončena v  příštím roce. Rekonstrukcí ale procházejí i  další školky. V  MŠ Magnitogorská se opravuje elektroinstalace, v  Mládežnické rozvody a  sociální zařízení. Opravy se v  letních měsících týkají také základních škol. V  období prázdnin opravuje radnice i dvě základní školy, a to v ulici V Rybníčkách a Břečťanová. V obou případech střechy, přičemž hodnota investice je 26 milionů korun. Rekonstrukce budov by měly být hotové do konce prázdnin, tak aby neomezily běžný školní provoz. Městská část Praha 10 provozuje na svém území celkem 13 základních a  29 mateřských škol. Počet předškolních zařízení by se ale mohl v budoucnu ještě zvyšovat.