Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

V Praze 10 stoupá zájem o umístění dětí do jeslí

Zájem rodičů z Prahy 10 o umístění svých dětí do jeslí letos vzrostl oproti minulému roku více než o dvojnásobek. V roce 2008 registrovala městská část Praha 10 přibližně 40 dětí do tří let, které následně navštěvovaly jesle.

 

Zájem rodičů z Prahy 10 o umístění svých dětí do jeslí letos vzrostl oproti minulému roku více než o dvojnásobek. V roce 2008 registrovala městská část Praha 10 přibližně 40 dětí do tří let, které následně navštěvovaly jesle. Tento počet začal narůstat během letošního roku. Do června to bylo už 52 dětí, v září přes šedesát a v říjnu se předpokládá, že tento počet přesáhne sto dětí. „Domníváme se, že v době ekonomické krize potřebují zejména mladé rodiny stabilizovat své rozpočty, a proto matky mají zvýšený zájem o návrat do zaměstnání. Z tohoto důvodu jsme na vzniklou situaci reagovali a vytvořili nová místa v jeslích,“ popisoval 1. zástupce starosty městské části Prahy 10 Bohumil Zoufalík.

 

Rozsáhlou rekonstrukcí jeslí v Jakutské ulici se podařilo navýšení dosavadní kapacity o 20 nových míst. V rámci rekonstrukce proběhly úpravy kuchyně, sociálních zařízení a přebudování vnitřních dispozic tohoto zařízení. „Investovali jsme do této akce přes jeden milión korun a věřím, že uspokojíme většinu žadatelů,“ upřesnil místostarosta Prahy 10 Zoufalík.

 

Vzhledem k tomu, že městská část Praha 10 předpokládá, že počet zájemců o jesle se zřejmě bude i v následujících několika letech zvyšovat, připravuje další kroky, které by zájem o jesle  uspokojily. „Pomoc maminkám a zároveň mladým rodinám je stejně důležitá jako u starších dětí při jejich umisťování do školek. Domnívám se, že tento problém není jenom v naší městské části, ale i v dalších. Sledujeme to i na podaných přihláškách o umístění dítěte do jeslí od lidí z jiných koutů Prahy, které evidujeme,“ podotkl místostarosta Zoufalík.

 

| mail