Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

TISKOVÁ KONFERENCE VE TŘÍDĚ 5.C ZŠ EDEN

Ve třídě  5.C  ZŠ Eden se konala tisková konference. 

12 března, 2012 - Školství

Ve třídě  5.C  ZŠ Eden se konala tisková konference. Jejími účastníky byli žáci, kteří prostřednictvím svých vystoupení a dotazů rozvíjeli své schopnosti především v oblasti jazykové komunikace.
Každý žák si měl vybrat své ministerstvo – svůj rezort, připravit si krátký spisovný projev s použitím jednoho cizího slova, které vysvětlí, a namalovat logo svého rezortu. Během tiskové konference se v roli ministrů vystřídali všichni žáci. Ve  chvíli, kdy žáci nevystupovali coby ministři, pracovali jako novináři – zastupovali určitý informační zdroj a pokládali ministrům zvídavé otázky. Konferenci navštívila i paní učitelka angličtiny v roli zahraniční reportérky. Jeden z žáků pak o tiskové konferenci napsal:
Vážení čtenáři,
dne 9. 3. 2012 proběhla tisková konference nově zvolených ministrů  ZŠ Eden. Nejvíce mě zaujal ministr Marek Tesařík – ministr zvířat v ZOO, a také ministr obrany Jiří Novák. Během tiskové konference jsme se také dozvěděli spoustu cizích slov, např. ambice, audit, motivace. Ministr Filip Rohlík a Petr Chadt byli vyhlášeni nejlepšími ministry a vyhráli slovník cizích slov. Doufám, že příští konference bude stejně zajímavá jako ta dnešní.

 


| mail