Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Praha 10 pořídila tři kontejnery na textil

Tři speciální sběrné nádoby zakoupila městská část pro zajištění sběru použitého či již nenošeného textilu. Sběr textilu na území Prahy 10 probíhá již několik let.

 

Tři speciální sběrné nádoby zakoupila městská část pro zajištění sběru použitého či již nenošeného textilu. Sběr textilu na území Prahy 10 probíhá již několik let. „Po loňských problémech se zabezpečováním pravidelného svozu a úklidu kolem sběrných nádob, ze strany provozovatele tohoto sběru, se městská část rozhodla k zakoupení nádob vlastních. Po domluvě je bude obsluhovat občanské sdružení Diakonie Broumov, které se zabývá pomoci lidem v krizových životních situacích,“ uvedl radní Prahy 10 Roman Rogner (SZ).

 

Veškerý sesbíraný textil bude dále vytříděný a předaný potřebným. Poškozené či již nenositelné oblečení se průmyslově zpracovává případně odstraňuje jako odpad. Do kontejnerů je možné vkládat letní i zimní oblečení, obuv, ale také ostatní textilie jako ručníky, prostěradla, lůžkoviny nebo přikrývky.

 

Vložením textilu do nádob je tak možné mu dát ještě další smysl. Zároveň tyto nádoby napomůžou zmenšit podíl odpadů a vzhledem k tomu, že oblečení často končí pohozené u popelnic, napomůžou i čistotě na veřejných plochách.

 

Kontejnery na textil jsou umístěny na dvou místech, a to na autobusové zastávce Centrum Zahradní Město (dva kusy) v ulici Topolová a na prostranství při vestibulu stanice metra Strašnická (jeden kus). Staré oblečení, či i jiné textilní materiály, je možné donést i do stabilní sběrny, která sídli v Taškentské ulici (sídliště za budovou úřadu). Otevřeno zde mají od pondělí do pátku, v době 12,30 do 17,30 hodin.

 

 

| mail