Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Kontejnery znovu od půlky února

Po přestávce, kdy pražský magistrát přestal celopražsky dotovat přistavování velkoobjemových kontejnerů.

Po přestávce, kdy pražský magistrát přestal celopražsky dotovat přistavování velkoobjemových kontejnerů, se pro tuto službu znovu našly finanční prostředky a radnice jednotlivých městských částí včetně Prahy 10 uveřejnily rozpis jejich přistavování. Ten lze standardně nalézt na webových stránkách úřadu www.praha10.cz. „S občankou je možné využít i jakýkoli pražský sběrný dvůr bezplatně nebo si objednat placený odvoz domovního odpadu,“ uvedl radní Prahy 10 Roman Rogner.

Velkoobjemové kontejnery přistavuje společnost Ave CZ. Na nedostatky lze upozornit přímo firmu na tel. číslech 296 339 909 a 296 339 912 nebo odbor životního prostředí, tel.: 267 093 365 nebo formou SMS 736 499 364. Kontejner je přistaven do 12,00 hod. prvního dne dle rozpisu v max. počtu 2 kusů na jedno stanoviště. Odvoz posledního kontejneru je možný i v průběhu druhého dne přistavení. Do kontejnerů je možné vkládat pouze domovní odpad objemného charakteru, např. nábytek, podlahové krytiny, kovové odpady, zdravotní keramika, zrcadla, lyže apod.aj. Do kontejnerů nepatří nebezpečné odpady (včetně ledniček, monitorů, televizorů, autobaterií apod.), pneumatiky, stavební odpad.

Kontejnery je zakázáno používat k odkládání odpadů z podnikatelské činnosti. Odpady není povoleno odkládat mimo kontejner, ani v případě, kdy je již naplněn. K bezplatnému předání objemného odpadu (i nebezpečného) lze využít sběrné dvory hlavního města Prahy, např. na Praze 10 v ulici Teplárenská v Malešicích (nebo ul. Zakrytá, Záběhlice – Praha 4).

| mail