Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Články z měsíce duben 2010

Brigáda rodičů na školní zahradě v MŠ Bajkalská

Již tradičně uspořádala naše mateřská škola, společně s rodiči i dětmi, brigádu na naší školní zahradě.

30.04.2010 |

AFRIKA v Základní škole Vladivostocká – jaká vlastně je ?

Co je to Afrika? Kde se nachází? Kdo tam žije? Co tam jedí? V čem bydlí? Kam chodí do školy? Jaká tam žijí zvířata? Jaké je tam počasí  další a další otázky. Naši žáci a pedagogové na ně již znají odpovědi.

30.04.2010 |

Praha 10 zvýší bezpečnost na ulicích

Místa s nejvyšší pouliční kriminalitou a ta, na která si nejvíce stěžují obyvatelé v Praze 10 od nynějška vedle policie a strážníků hlídá také soukromá bezpečnostní agentura. „Problémové lokality budou střeženy 12 i 24 hodin denně, protože strážníci ani policie nemá pro tento způsob hlídkování bohužel dostatečné personální zajištění,“ vysvětlil sta...

28.04.2010 |

Praha 10 zveřejnila všechny informace o velkých zakázkách na internetu

Další zvýšení transparentnosti v oblasti zadávání veřejných zakázek připravila desátá městská část. „Již nyní se naši občané účastní zasedání našich výběrových komisí, nově jsme se na internet rozhodli umístit zcela nadstandardně veškerou dokumentaci k velkým zakázkám,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (ODS).  

28.04.2010 |

Praha 10 a Praha 2 chtějí spolupracovat při výstavbě podzemních garáží

Špatná situace s parkováním na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10 je hlavním důvodem, proč tyto městské části chtějí spolupracovat na výstavbě podzemních garáží v lokalitě Francouzské ulice. „Situace je v těchto místech opravdu zlá a proto jsme nechali vypracovat ověřovací studii, která dokazuje možnost řešení právě tímto způsobem,“ uvedl starosta Prahy 1...

28.04.2010 |

Bezhotovostní platby přímo na přepážkách

Výrazné zvýšení komfortu návštěvníků radnice v Praze 10 bude již od 3.května znamenat zavedení bezhotovostních plateb přes platební karty. „Vybrali jsme celkem čtyři přepážky, kde budou platební terminály nainstalovány,“ vysvětlil tajemník radnice Martin Slavík (ODS).  

28.04.2010 |

Desítka přichází s „přípravkami“ na ZŠ

Radnice Prahy 10 přišla s alternativním řešením pro rodiče, kteří pro své děti požádali o odklad školní docházky a mají problémy s jejich umístěním do mateřské školky. „Nabízíme nyní nově zařazení těchto dětí do přípravné třídy při základní škole,“ popsal novinku starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS) s tím, že o odklad pro nadcházející školní ...

28.04.2010 |

Rekonstrukce kanalizace v oblasti ulic Bylanská (Strašnice) a U Zahradního města (Záběhlice)

Ve Strašnicích v ulici Bylanská probíhají v současné době práce na celkové rekonstrukci kanalizačního řadu.  

28.04.2010 |

Den otevřených dveří pro děti z dětských domovů

Dne 1. dubna 2010 zorganizoval sociální odbor Úřadu městské části Praha 10 Den otevřených dveří pro děti z dětských domovů ve věku 16 až 20 let. Tyto děti se připravují na vstup do samostatného života a budou v blízké budoucnosti dětské domovy opouštět.  

28.04.2010 |

Praha 10 očima dětí aneb angličtina a počítač

To je aktuální téma dnešních dnů a také „žákovské konference, která se uskutečnila  na ZŠ Brigádníků v Praze 10 pod záštitou pana starosty Mgr. Vladislava Lipovského.

28.04.2010 |

Stránka 1/4, Další strana