Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Zápisy dětí do mateřských škol oproti fámám bez problémů

Začátkem dubna se uskutečnil zápis do mateřských škol v Praze 10. Zápisy letos provázely nepodložené informace kolující mezi rodiči, především pak dezinformace o tom, že počet zájemců je dvakrát vyšší než místa ve školkách.
Začátkem dubna se uskutečnil zápis do mateřských škol v Praze 10. Zápisy letos provázely nepodložené informace kolující mezi rodiči, především pak dezinformace o tom, že počet zájemců je dvakrát vyšší než místa ve školkách. „Kapacita mateřských škol v Praze 10 je v současnosti přibližně 2.500 míst a ke dnešnímu dni je zapsáno celkem 2307, což tyto fámy zcela jednoznačně vyvrací – kapacity stále sledujeme a jsme připraveni se s případným „přetlakem“ dětí vyrovnat,“ zdůraznil v této souvislosti starosta Vladislav Lipovský.

K září tohoto roku po odchodu nejstarších dětí do základních škol bude v mateřinkách přibližně 760 volných míst. Přihlášek se sice sešlo 892, nicméně někteří rodiče zcela zbytečně zapisují do několika školek. „Rekordmany se stali rodiče, kteří své dítě zapsali do celkem šesti školek a někteří rodiče zapsali dokonce děti, kterým budou tři roky až příští rok,“ upozornil v této souvislosti na humornou stránku věci starosta.

Městská část Praha 10 byla v minulých letech prozíravá a v době malého počtu dětí v mateřských školách nešla cestou pouze rušení školek. Několik jich sice bylo zrušeno, ale v ostatních se pouze omezil provoz, takže místo např. 4 tříd běžely pouze tři. Nyní je postupně provoz v těchto uzavřených třídách opět obnovován. V roce 2006 přibyla třída v MŠ Troilova, loni v MŠ Mládežnická a letos bude nově otevřena v MŠ Podléšková.
| mail

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10