Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Praha 10 bojuje proti drogám; zaměřuje se na problémová místa

Řadu protidrogových programů zrealizovala, stejně jako každý rok i vloni, desátá městská část. Mezi nejohroženější lokality přitom patří podle poznatků radnice a policie například park u Vršovického nádraží či a některé další části Vršovic.
Řadu protidrogových programů zrealizovala, stejně jako každý rok i vloni, desátá městská část. Mezi nejohroženější lokality přitom patří podle poznatků radnice a policie například park u Vršovického nádraží či a některé další části Vršovic. „Drogám a kriminálním jevům spjatým s nimi věnujeme v současnosti zvýšenou pozornost a městská policie se monitorování a řešení problémů ve vytipovaných lokalitách intenzivně věnuje,“ uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

Radnice se nicméně na rozdíl od represivního přístupu policie zaměřuje na preventivní programy. Ty jsou zaměřeny na tzv. zdravou populaci s cílem zabránit užívání drog u dětí a mladistvých, kteří se s tímto jevem dosud nesetkali, případně experimentování a užívání návykových látek alespoň oddálit. „V červnu 2007 se například z iniciativy sociálního odboru uskutečnila v kině Světozor projekce filmu „Pravidla lži“ s následnou besedou s odborníky z Poradny pro rodiče,“ uvedl místostarosta Emil Dejmek.

Radnice podle něj v této oblasti spolupracuje úzce také s organizacemi, které se problematice věnují dlouhodobě - Drop In a Eset – Help, o.s. Jejich terénní pracovníci pravidelně monitorují klíčová místa, pracují s klienty v terénu a sbírají a vyměňují stříkačky v rizikových lokalitách naší městské části.

Ze zprávy pracovníků Drop In vyplývá, že naše městská část patří mezi ty exponovanější na dění v rámci drogové scény a je zřejmé, že daná problémová lokalita zahrnuje místa charakteristická jako tzv. skrytá drogová scéna.
| mail

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10