Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Bibliobus zaparkuje v březnu a dubnu u Strašnické

Oskar, nový bibliobus Městské knihovny v Praze, oživí v březnu a dubnu plochu u stanice metra Strašnická.

Bibliobus zaparkuje v březnu a dubnu u Strašnické
11 března, 2013 - Společně

Kolemjdoucí si budou moci nejen půjčit nebo prolistovat knihu, ale také poslechnout ukázku z tvorby současných českých autorů – Kateřiny Tučkové a Jiřího Hájíčka. Bibliobus nabízí stejné služby jako kterákoli jiná knihovna – půjčíte si knihu, vrátíte knihu, připojíte na internet, pořídíte čtenářský průkaz do sítě Městské knihovny v Praze. Průkaz pak můžete použít i v blízkém Domě čtení (Ruská 192), který kromě široké nabídky knih nabízí k půjčení i filmy na DVD, čtečky e-knih a pestrý kulturní  program (autorská čtení, literární, kulturní a komponované pořady, veřejné diskuze na aktuální témata, přednášky a také pořady pro děti a celou rodinu, anebo pro školy). Oskar bude také dále předčítat audioknihu Kateřiny Tučkové Žítkovské bohyně (namluvili Tereza Bebarová a Miroslav Táborský) a audioknihu Jiřího Hájíčka Rybí krev (namluvili Josef Straka a Hana Holubkovová). A přiveze i širší nabídku knih do ucha (audioknih). Městská část Praha 10 se v loňském roce stala vítězem soutěže, kterou každoročně pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice, a získala tak prestižní ocenění Město stromů 2012/2013. V rámci této kampaně Vás zve na Čtení na Strašnické. Akci pořádá Městská knihovna v Praze.

Kdy Oskar přijede a jaké čtení přiveze?

pondělí 18. 3. 2013 od 13:00 do 18:00 (K. Tučková: Žítkovské bohyně)
pondělí 25. 3. 2013 od 13:00 do 18:00 (J. Hájíček: Rybí krev)
pondělí   8. 4. 2013 od 13:00 do 18:00 (K. Tučková: Žítkovské bohyně)
pondělí 15. 4. 2013 od 13:00 do 18:00 (J. Hájíček: Rybí krev)

 

| mail
Galerie   Bibliobus zaparkuje v březnu a dubnu u Strašnické
  • Bibliobus zaparkuje v březnu a dubnu u Strašnické

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
Momentálně je dětský koutek z provozních důvodů uzavřen.

Licence Creative Commons © 2013-2020 MČ Praha 10